- Gramy z WOŚP całą mocą licząc na szczodre serca wszystkich mieszkańców Krakowa. W programie akcji w Bonarce jest wiele atrakcji. Będą koncerty, pokazy taneczne, porady prawne i medyczne. Oczywiście nie zabraknie licytacji. Czekają też fotobudka i strefa dla najmłodszych. Tego dnia wszystkich nas łączy jeden cel wsparcie procesu leczenia chorych dzieci – mówi Szymon Szlachta, Marketing Manager Centrum Handlowego Bonarka.
Porady medyczne i prawne
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od ponad 30 lat wspiera polską służbę zdrowia. Dlatego podczas 33. Finału nie mogła zabraknąć bezpłatnych porad medycznych. Do dyspozycji klientów Bonarki będą lekarze pulmunolodzy z Oddziału Pediatrycznego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie Klinika Pediatrii, Kardiologii i Pulmologii Dziecięcej Uniwersytetu Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie. Przed centrum handlowym od strony Placu Centralnego stanie karetka pogotowia i odbędą się pokazy pierwszej pomocy prowadzone przez Stowarzyszenie Malta Służba Medyczna w Krakowie. Ratownicy Medyczni pokażą jak skutecznie udzielać pierwszej pomocy nieprzytomnej osobie, jak prowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową z użyciem AED i jak radzić sobie w zadławieniach. Odwiedzający Bonarkę będę mogli też obejrzeć przygotowany na tę okazję pokaz położnych Studenckiego Koła Naukowego opieki położnej Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. Tegoroczna edycja WOŚP wspiera odziały hematologii i onkologii dziecięcej. Dlatego też tego dnia w Bonarce nie mogło zabraknąć stoiska Fundacji DKMS, która walczy z nowotworami krwi zachęcając do tego by zostać potencjalnym dawcą szpiku.
Hankus i Szepta razem zagrają dla WOŚP
W programie wydarzenia przewidziano koncerty dwóch krakowskich zespołów Szepta i Hankus. Jako pierwsza wystąpi Agnieszka Jaśniewicz, liderka zespołu Szepta. Koncertu będzie można posłuchać już o godzinie 14.15. Dla klientów centrum handlowego o godz. 17.00 zagra zespół Hankus łączący elementy muzyki funk, lekkiego rocka i jazzu. Twórcą zespołu, muzyki i autorem tekstów jest Rafał Hankus.
Od dekady „merdają” dla WOŚP
Grupą właścicieli i miłośników psów ras Golden Retriever i Berneńczyk od kilku lat wspierają kwestujących wolontariuszy w zbiórce funduszy podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem będzie można ich spotkać nie tylko na krakowskim Rynku Głównym, ale również w Centrum Handlowym Bonarka w Krakowie.
W tym roku Centrum Handlowe Bonarka gra z krakowskim sztabem nr 3678 przy UM Kraków.