krk
Paulinho błysnął w meczu przeciwko Urugwajowi
Paulinho błysnął w meczu przeciwko Urugwajowi AFP/East News
W szlagierowych spotkaniu el. MŚ 2018 w strefie CONMEBOL Brazylia rozbiła na wyjeździe Urugwaj 4:1. Mecz w Montevideo był popisem Paulinho, byłego zawodnika ŁKS, który skompletował hat-tricka. Niezwykle ważne zwycięstwo odniosła Argentyna. Albicelestes po golu Lionela Messiego z rzutu karnego pokonali Chile 1:0. Na mistrzostwa awansują cztery najlepsze zespoły z Południowej Ameryki. Drużyna z piątej pozycji rozegra międzykontynentalny baraż.

Brazylia w Montevideo odniosła siódme eliminacyjne zwycięstwo z rzędu, chociaż już od 9. minuty przegrywała po bramce z rzutu karnego Edinsona Cavaniego. Canarinhos zdołali się jednak szybko pozbierać. Wyrównał Paulinho po kapitalnym strzale w okienko z około 30 metrów. 28-letni pomocnik obecnie występuje w chińskim Guangzhou Evergrande, ale w sezonie 2007-2008 bronił barw ŁKS-u.

Na początku drugiej połowy Paulinho dobił strzał Coutinho i Brazylia wyszła na prowadzenie. W 74. minucie do urugwajskiej bramki trafił Neymar. As Barcelony gola strzelił po efektownym lobie. W 90. minucie wynik spotkania ustalił Paulinho, który wykorzystał dośrodkowanie Daniego Alvesa, kompletując hat-tricka.

Eliminacje MŚ 2018 w strefie CONMEBOL

13. kolejka
Urugwaj - Brazylia 1:4 (1:1)
Bramki: Edinson Cavani (k.) 9 - Paulinho 18, 52, 90, Neymar 74

Urugwaj: Martin Silva - Maximiliano Pereira, Sebastian Coates, Diego Godin, Gaston Silva - Carlos Sanchez (77 Abel Hernandez), Matias Vecino, Egidio Arevalo, Cristian Rodriguez - Edinson Cavani, Diego Rolan (59 Christian Stuani).

Brazylia: Alisson - Dani Alves, Marquinhos, Miranda, Marcelo - Casemiro, Philippe Coutinho (86 Willian), Paulinho, Renato Augusto (82 Fernandinho), Neymar - Roberto Firmino (89 Diego Souza).

Argentyna - Chile 1:0 (1:0)
Bramka: Lionel Messi (k.) 16

Argentyna: Sergio Romero - Gabriel Mercado (77 Facundo Roncaglia), Nicolas Otamendi, Marcos Rojo, Emmanuel Mas (46 Mateo Musacchio) - Lucas Biglia, Javier Mascherano - Lionel Messi, Sergio Aguero (58 Ever Banega), Angel Di Maria - Gonzalo Higuain.

Chile: Claudio Bravo - Mauricio Isla, Gary Medel, Gonzalo Jara, Jean Beausejour - Charles Aranguiz (90 Esteban Paredes), Francisco Silva (71 Jorge Valdivia), Pablo Pedro Hernandez - Jose Fuenzalida (56 Nicolas Castillo), Alexis Sanchez, Eduardo Vargas.

Kolumbia - Boliwia 1:0 (0:0)
Bramki: James Rodriguez 83

Paragwaj - Ekwador 2:1 (1:0)
Bramki: Bruno Valdez 12, Junior Alonso 66 - Felipe Caicedo (k.) 71

Wenezuela - Peru 2:2 (2:0)
Bramki: Mikel Villanueva 25, Romulo Otero 41 - Andre Carrillo 47, Jose Paolo Guerrero 65

MŚ 2018 w GOL24

Materiał oryginalny: Brazylia rozstrzelała Urugwaj. Hat-trick byłego zawodnika ŁKS! Ważne zwycięstwo Argentyny - Gol24