FLESZ - Oto najciekawsze aukcje WOŚP
Wylicytować można konkretne przedmioty, wiedzę albo ciekawe doświadczenia. Takie jak choćby specjalne zwiedzanie wyremontowanej części Pałacu Krzysztofory albo oprowadzenie po wystawie krakowskich szopek razem z dyrektorem muzeum Michałem Niezabitowskim. Do muzealnych przestrzeni zaprasza także Muzeum Fotografii, które przed zwycięzcą licytacji otworzy wrota dopiero co odnowionego i jeszcze niezaprezentowanego szerszej publiczności oddziału przy ul. Józefitów 16. Seans w planetarium i warsztaty tematyczne poleca natomiast Muzeum Inżynierii Miejskiej.
Zobacz koniecznie
| ![]() |
Sesja zdjęciowa albo udział w bitwie
Ciekawą propozycję dla krakowian może się także okazać sesja fotograficzna w zabytkowej Kamienicy Hipolitów. Na dwóch piętrach kamienicy Muzeum Krakowa urządziło wystawę wnętrz, których wystrój pozwala na odtworzenie realiów życia codziennego krakowskiego mieszczaństwa na przestrzeni kilku stuleci. Teraz salon, jadalnia lub elegancki pokój kolekcjonera mogą stać się tłem dla profesjonalnej sesji wystawionej na aukcję. Dla osób, które wolą jednak dworek przepełniony aurą młodopolskiej sztuki, interesującą aukcją okaże się sesja w bronowickiej Rydlówce - miejscu, gdzie odbywało się najsłynniejsze polskie wesele.
Kto jednak woli wyjść poza mury muzeów, może wziąć udział nie tylko w Tradycyjnym Święcie Rękawki organizowanym na Kopcu Krakusa, ale także wystąpić w roli średniowiecznego woja lub białka. Centrum Kultury Podgórza na licytację wystawia specjalne, stylizowane na wieki średnie pismo z zaproszeniem do udziału w Rękawce, a wraz z nim zapewnia średniowieczny ubiór, uzbrojenie oraz możliwość wzięcia udziału w bitwie wojów ̶ kulminacyjnym momencie imprezy.
Książki, bilety i albumy na aukcji WOŚP
Wśród aukcji przygotowanych na 29. edycję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie zabrakło także zestawów promujących czytelnictwo od Biblioteki Kraków, wydawnictw od Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, albumów od Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta, wydawnictw oraz wejściówek do Kina Sfinks i Galerii Huta Sztuki od Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, a także katalogów i wejściówek do Galerii Zdzisława Beksińskiego oraz Galerii Jerzego Dudy-Gracza od Nowohuckiego Centrum Kultury. NCK stworzyło łącznie siedem aukcji, a wylicytować można też sesję portretową u Adama Gryczyńskiego, oprowadzanie kuratorskie w Galerii Zdzisława Beksińskiego albo naukę pierwszego tańca.
Całoroczny voucher do teatru przygotował Teatr Łaźnia Nowa, Groteska wystawiła wejściówki na spektakl „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)", natomiast Bagatela - zaproszenie na jedną ze swych premier w 2021 roku. Do licytacji voucherów i biletów na wybrane wydarzenia zaprasza także Krakowskie Biuro Festiwalowe. To gratka między innymi dla miłośników festiwalu Misteria Paschalia, FMF, Sacrum Profanum czy cyklu ICE Classic. Bilety na wybrany spektakl przekaże także Teatr Ludowy.
Finał WOŚP pomoże także znaleźć nowego właściciela „Lebensraum" Konstancji Nowiny Konopki. Praca, przekazana na licytację przez Krakowskie Forum Kultury, powstała w ramach miejskiego programu „Zakupu Dzieł” wchodzącego w skład pakietu działań wspierających lokalnych artystów, twórców, sektor kultury i branże kreatywne „Kultura odporna”.
W czasie 29. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebiegającej pod hasłem "Finał z głową" zbierane są środki na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.
- Chcesz zaoszczędzić? Wyjmij te urządzenia z gniazdka
- Budowa S7 w Krakowie pomiędzy Mistrzejowicami i Nową Hutą [WIZUALIZACJE, MAPY]
- Zarobki w wojsku. Tyle zarabiają teraz żołnierze od szeregowego do generała
- Ciepło, ale oszczędnie. 9 porad, jak obniżyć rachunki za ogrzewanie
- Tak wyglądał krakowski Kazimierz zaledwie 60 lat temu
