Maciej Pietrasik
Kacper Sezonienko błysnął skutecznością
Kacper Sezonienko błysnął skutecznością Łączy Nas Piłka/YT
Centralna Liga Juniorów U-18. Pięć drużyn ma komplet punktów po dwóch kolejkach Centralnej Ligi Juniorów. Nie należy do nich Śląsk Wrocław, ale kibice, którzy wybrali się w ubiegły weekend na ulicę Oporowską, nie mogą narzekać. Obejrzeli bowiem mecz, w którym padło aż dwanaście goli. Pięć z nich zdobył Kacper Sezonienko.

Beniaminkowie nie mają w Centralnej Lidze Juniorów łatwego życia. Spośród czterech nowych zespołów żaden nie zaznał w pierwszych dwóch kolejkach smaku zwycięstwa. Hutnik Kraków po golu Sebastiana Kaczmarczyka prowadził co prawda na wyjeździe z Jagiellonią, lecz białostoczanie odpowiedzieli jeszcze w pierwszej połowie, a w drugiej całkowicie zdominowali rywali, odnosząc efektowne zwycięstwo 5:1. Hutnik zamyka ligową tabelę, przedostatni jest inny beniaminek, UKS SMS Łódź. Większych szans tej drużynie nie dała Pogoń Szczecin. "Portowcy" wygrali na własnym boisku aż 4:0.

Inauguracja nie wyszła również zbyt dobrze piłkarzom z Zabrza. Gwarek uległ u siebie 0:2 krakowskiej Wiśle. Lepsze wrażenie sprawili piłkarze Górnika, bardzo ambitnie walcząc z jednym z faworytów do zwycięstwa w lidze, Lechem Poznań. "Kolejorz" nie miał łatwej przeprawy, lecz dzięki dobrej końcówce pierwszej połowy i dwóm trafieniom Adriana Ratajczyka poznaniacy wygrali 3:2.

Jedynym beniaminkiem, który nie zanotował kompletu porażek, jest Lechia Gdańsk. Mecz przyjaźni ze Śląskiem Wrocław był spotkaniem absolutnie szalonym - padło w nim aż dwanaście goli! Bohaterem spotkania został napastnik gdańskiego zespołu, Kacper Sezonienko, który bramkarza Śląska pokonywał aż pięciokrotnie, w tym trzy razy w ciągu dziewięciu minut. To nie wystarczyło jednak, aby z terenu wicemistrzów Polski z poprzedniego sezonu wywieźć zwycięstwo - w 90. minucie trafił bowiem Paweł Fediuk i ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 6:6.

Imponować może dyspozycja młodych piłkarzy warszawskiej Legii - nie tylko mają na koncie dwa zwycięstwa, lecz w dotychczasowych meczach nie stracili nawet bramki. W zeszły weekend "Wojskowi" pokonali 3:0 Arkę Gdynia. Po sześć punktów mają także Zagłębie Lubin oraz Korona Kielce. Ten pierwszy zespół pokonał na wyjeździe Escolę Varsovia, obrońcy tytułu zwyciężyli natomiast Cracovię.

Już w najbliższy weekend rozegrana zostanie trzecia seria gier. W sobotę najciekawiej zapowiadają się starcia Jagiellonii Białystok z Arką Gdynia oraz Pogoni Szczecin z Zagłębiem Lubin. Niedziela to z kolei między innymi mecze krakowskich zespołów - Wisły z Lechem, Cracovii z Górnikiem oraz Hutnika ze Śląskiem.