WIDEO: Krótki wywiad
6 czerwca odbędzie się trzecia edycja krakowskiej Nocy Tańca. Mały Rynek, Rynek Podgórski, Dworek Białoprądnicki, Nowohuckie Centrum Kultury – między innymi te miejsca zamienią się w plenerowe sceny, na których zostanie zaprezentowane taneczne bogactwo Krakowa.
Organizatorzy Nocy Tańca 2020 zachęcają do zgłaszania propozycji spektakli i pokazów tanecznych, autorskich projektów, warsztatów tańca angażujących mieszkańców, a także tanecznych eksperymentów i pokazów sztuki tanecznej, które mogą zostać zaprezentowane w przestrzeni miasta.
Osoby i instytucje zainteresowane współtworzeniem programu Nocy Tańca 2020 mogą składać propozycje inicjatyw zaplanowanych do realizacji 6 czerwca lub w noc z 6 na 7 czerwca. Propozycje powinny zawierać: krótki opis proponowanego przedsięwzięcia (zawierający między innymi informacje o rodzaju tańca, liczbie występujących osób, czasie trwania), informacje o wykonawcy lub zespole wraz z danymi kontaktowymi osoby odpowiedzialnej za współpracę (telefon, e-mail), wskazanie miejsca realizacji (wybrana scena plenerowa lub sala koncertowa/ widowiskowa/ warsztatowa), informacje o ewentualnych kosztach związanych z realizacją proponowanego przedsięwzięcia oraz oczekiwanym wsparciu finansowym ze strony miasta.
Propozycje projektów do programu Nocy Tańca 2020 można składać do Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMK:
pocztą na adres: plac Wszystkich Świętych 11, 30-004 Kraków z dopiskiem „NOC TAŃCA 2020” (decyduje data stempla pocztowego) lub osobiście na dzienniku podawczym w Magistracie: Plac Wszystkich Świętych 3-4, z dopiskiem „NOC TAŃCA 2020” lub w Wydziale Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pl. Wszystkich Świętych 11, pok. 12, lub elektronicznie na adres: [email protected].
Krakowskie Noce Tańca już od kilku lat zwiększają zainteresowanie tańcem i zaangażowanie krakowian w aktywności taneczne, a także popularyzują twórczość i miejsca związane ze sztuką taneczną. Celem tej inicjatywy jest też zachęcenie do komunikowania tańca z innymi obszarami sztuki, co tworzy okazje do interdyscyplinarnych działań i spotkań. Dodatkowo przedsięwzięcie pozwala na integrację wokół sztuki tanecznej środowisk twórczych i artystycznych, a także instytucji kultury i organizacji pozarządowych.
- Tak wyglądał Kraków ponad 100 lat temu z lotu ptaka. Wielu z tych miejsc już nie ma!
- Luksusy? Tak mieszka arcybiskup Marek Jędraszewski [ZDJĘCIA]
- Najśmielsze pomysły "Januszów" zakupów. Zobaczcie przykłady
- Sekrety stadionu Wisły Kraków. Nieznane zakamarki! [ZDJĘCIA]
- Studniówka 2020. Wybieramy miss podwiązki w Małopolsce
