Chrzanów. Związek wymieni mieszkańcom uszkodzone pojemników na bioodpady. Kubły okazały się wadliwe
Wiele osób przekonało się już o tym, że próba wymiany uszkodzonego pojemnika na nowy to walka z wiatrakami. Firma AVR S.A. odpowiada mieszkańcom, którzy złożyli reklamacje, że nie ma ona obowiązku wymiany uszkodzonych pojemników, a osoby które czują się poszkodowane mogą swoich praw dochodzić na drodze sądowej i tam udowodnić, że to działanie pracowników firmy doprowadziło do powstania szkody.
Nie wystarczą zdjęcia ukazujące uszkodzenie, ja muszę złapać takowych "złoczyńców" na gorącym uczynku. Dochodzić swoich racji na drodze sądowej? W sprawie odbioru odpadów i uszkodzeń pojemników? Przecież to kuriozum - podkreśla Tomasz Głowacz, którego reklamacja została rozpatrzona negatywnie.
Problem pękających kubłów nasilił się w okresie zimowym, gdy zgromadzone w nich odpady zaczęły zamarzać, co utrudniało ich opróżnianie. Pracownicy firmy komunalnej zostali wyposażeni w gracki, by usprawnić ten proces, ale i tak niewiele to poprawiło sytuacji. Wiele z pojemników nie przetrwało jednak zimy. Uszkodzeniu ulegają także kubły na odpady zmieszane, jednak zdecydowanie częściej ma to miejsce w przypadku tych na bioodpady. Jak się okazuje nie jest to przypadek. Przeprowadzona ekspertyza przez specjalistów z Politechniki Krakowskiej wykazała, że pojemniki dostarczone przez firmę MIKI, która poprzednio zajmowała się odbiorem odpadów, nie są przystosowane do grzebieniowych mechanizmów załadowczych oraz wykonane z nieodpowiedniej jakości materiałów.
Mając ekspertyzę będziemy domagać się od firmy MIKI dostarczenia nowych kubłów o odpowiedniej wytrzymałości do gromadzenia odpadów zielonych i bio. Jednak już teraz we własnym zakresie rozpoczynamy ich systematyczną wymianę tym mieszkańcom, którzy zgłaszali reklamację do firmy AVR, ale została ona odrzucona - mówi Arkadiusz Pypłacz, przewodniczący zarządu Związku Międzygminnego "Gospodarka Komunalna" w Chrzanowie.
Mieszkańcy mogą już składać wnioski dotyczące wymiany pojemników, jego wzór i regulamin dostępne są na stronie internetowej związku. Warto pamiętać, że aby otrzymać nowy kubeł najpierw trzeba przebrnąć przez procedurę reklamacyjną firmy AVR S.A. Do tej pory zgłoszenia rozpatrywane były w terminie 14-30 dni. Być może teraz będzie to trwało krócej.
W 2020 roku do brązowego biokosza mieszkańcy gminy Chrzanów włożyli ponad 1523 tony odpadów. Mieszkańcy z gminy Trzebinia wytworzyli ich jeszcze więcej, bo ponad 1647 ton, natomiast w gminie Libiąż ponad 1314 ton.
- Co ciekawego można kupić w ciucholandzie przy ul. Krakowskiej? Są okazje
- Najpopularniejsze instagramowe miejsca w Chrzanowie i okolicy
- Małe domy na sprzedaż w Chrzanowie i okolicy. Zobaczcie
- Tłumy na otwarciu sklepu KiK w Parku Handlowym Kasztelania
- Tłumy ludzi na Rynku. Ogródki gastronomiczne wypełniły się po brzegi
- Najpiękniejsze zamki, pałace i dworki w Małopolsce zachodniej
FLESZ - Minimalna płaca w górę
