Cracovia. Juniorzy starsi „Pasów” zremisowali w Gdyni z Arką, choć do 84 minuty przegrywali 0:3

Juniorzy starsi Cracovii zanotowali dopiero drugi remis w bieżącym sezonie CLJ
Juniorzy starsi Cracovii zanotowali dopiero drugi remis w bieżącym sezonie CLJ Andrzej Banaś
W meczu 18. kolejki - pierwszej w tym roku - Centralnej Ligi Juniorów U-18 piłkarze Cracovii zremisowali w Gdyni z Arką 3:3, choć do 84 minuty przegrywali 0:3!

Gdynianie po bramkach Marcela Predenkiewicza i Wojciecha Zielińskiego w 32 min prowadzili 2:0. Gdy w 66 min Krzysztof Babś podwyższył wynik na 3:0, wydawało się, że kwestia zwycięstwa została już praktycznie rozstrzygnięta, a jedyną niewiadomą pozostają jej rozmiary.

„Pasy" jednak nie załamały się stratą trzech goli i próbowały uzyskać choćby honorową bramkę. W 84 min do siatki trafił Jakub Wojtysko, co zachęciło jego drużynę do kolejnych ataków. I niemożliwe stało się możliwe. Najpierw, w 90 min, Adam Kapusta zdobył „kontaktowego" gola, a w doliczonym czasie gry do wyrównania doprowadził Przemysław Kapek.

Dzięki remisowi Cracovia zachowała pierwsze miejsce w tabeli, a Arka... awansowała na drugie. Obie drużyny mają po tyle samo punktów (32). Trzecie jest Polonia Warszawa (31), czwarte Zagłębie Lubin (31), piąty Raków Częstochowa (30), a szósta Wisła Kraków (30).

Arka Gdynia - Cracovia 3:3 (2:0)
Bramki: 1:0 Predenkiewicz 23, 2:0 Zieliński 32, 3:0 Babś 66, 3:1 Wojtysko 84, 3:2 Kapustka 90, 3:3 Kapek 90+2.
Cracovia: Kramarz - Hyla, Wójcik (75 Mróz), Ziewiec, Konieczny (70 Łuczyk) - Kolec - Kęska (70 Hołda), Ciesielski (75 Wojtysko), Gut, Mrozik (75' Kapusta) - Kapek.