reklama

Cracovia kontratakuje i włącza się do konfliktu Wisły SA z TS Wisła. Echa wywiadu z Tomaszem Jażdżyńskim

red.
Janusz Filipiak, prezes i właściciel MKS Cracovia SA Andrzej Banas / Polska Press
Wywiad Tomasza Jażdżyńskiego, szefa rady nadzorczej Wisła Kraków SA, dla naszej gazety i Interii odbił się szerokim echem również na Cracovii. Klub z ulicy Kałuży wydał w środę oświadczenie w sprawie wypowiedzi Tomasza Jażdżyńskiego, odnoszącej się do traktowania obu podmiotów przez miasto. W oświadczeniu padają mocne stwierdzenia o niegospodarności w Wiśle.

Oświadczenie MKS Cracovia SA w sprawie wywiadu Tomasza Jażdżyńskiego

"Przez wiele lat współistnienia w Krakowie Wisły i Cracovii, mimo często bardzo trudnych sytuacji, osoby zarządzające oboma klubami konsekwentnie powstrzymywały się od komentowania wszelkich poczynań drugiej strony, sportowych, zarządczych, kibicowskich i innych.

Ta bardzo dobra i ważna zasada została naruszona przez obecnego Przewodniczącego Rady Nadzorczej TS Wisła SSA, pana Tomasza Jażdżyńskiego w powyższym wywiadzie, w kontekście wspierania klubów przez Gminę Kraków stwierdził między innymi:

Pytanie: Ten inny, wspierany klub to Cracovia?
T. Jażdżyński: - Dokładnie. Najbardziej jaskrawym ostatnio przykładem nierównego traktowania jest kwestia przekazania miastu posiadanych band ledowych. Cracovia mogła w 2015 roku w ten sposób spłacić dług wobec miasta bez przetargu, w przypadku Wisły, jak wynika z otrzymanego przez nas pisma, okazało się to niemożliwe. Ale to tylko przykład najbardziej jaskrawy, choć niekoniecznie najważniejszy. Najważniejsza jest kwestia wniesienia do MKS Cracovia SA gruntów, zgoda na przejęcie nad nią kontroli bez żadnego przepływu finansowego w stronę miasta i jednoczesne zrzeczenie się przez gminę prawa do dywidendy. Jest to de facto z ekonomicznego punktu widzenia darowizna dla prywatnej już spółki. Darowizna, która przy zastosowaniu 5-procentowej stawki zwrotu z nieruchomości powinna dawać milionowe kwoty rok w rok. O takim wsparciu Wisła Kraków SA może tylko pomarzyć. I nic tu nie zmieniają ekonomicznie szczątkowe udziały miasta w Cracovii. Pozbawione prawa do dywidendy akcje nie mają żadnego znaczenia i wartości. Jak pokazały nieudane próby ich sprzedania nawet kolekcjonerskiej wartości dla kibiców Cracovii.

Powyższy fragment zawiera informacje nieprawdziwe, pomówienia i tym samym narusza dobre imię MKS Cracovia SSA, Gminy Miejskiej Kraków oraz większościowego akcjonariusza Cracovii czyli firmy Comarch SA.

Ta wypowiedź spowodowała, że jako zarząd Cracovii podjęliśmy decyzję o przygotowaniu niniejszego dokumentu, w którym prostujemy nieprawdziwe informacje oraz podajemy fakty ilustrujące jak zarządzane są oba kluby.

W odniesieniu do głównej tezy T. Jażdżyńskiego, że Miasto wspiera Cracovię, a nie wspiera Wisły, to fakty są następujące:

Stadion Wisły kosztował 640 mln zł, a stadion Cracovii 157 mln zł.

  • Na 100-lecie istnienia TS Wisła dostało od Miasta tereny przy ul. Reymonta o powierzchni ok 6,2 ha z wartością powyżej 100mln zł.
  • Tereny przekazane przez Miasto do Cracovii SSA w momencie tworzenia spółki, a nastąpiło to przed pojawieniem się Comarch jako akcjonariusza, według ostatnich wycen mają wartość 50 milionów złotych.
  • Bandy ledowe o których mówi T. Jażdżyński zostały zakupione na stadion Cracovii w związku z Mistrzostwami Europy U21.
  • T. Jażdżynski nie mówi o tym, że z drugiej strony w związku z meczem Polska - Litwa w 2016 roku Miasto wymieniło murawę na stadionie Wisły.
  • Tylko powyższe fakty świadczą o tym, że Wisła dostała od Miasta ponad 500 milionów złotych więcej niż Cracovia, co świadczy o tym jak dużym nadużyciem w stosunku do prawdy jest wypowiedź T. Jażdżynskiego.

Trzeba zaznaczyć, że od lat Cracovia SSA terminowo spłaca wszelkie zobowiązania wobec Miasta wynikające z użytkowania stadionu, co nie ma miejsca w przypadku Wisły. Jeżeli chodzi o dywidendy to zmiany statutu spółki Cracovia Sportowa Spółka Akcyjna, zgodnie z którymi zysk spółki jest wyłączony od podziału i ma być w całości przeznaczony na działalność sportową i inwestycyjną, zostały uchwalone w 2004 roku na bazie obowiązującej wówczas ustawy o kulturze fizycznej.

Gmina Miejska Kraków posiada znaczny, a nie szczątkowy, udział w kapitale zakładowym spółki – jest to 33,64%. Dodatkowo Gmina posiada decydujący głos w sprawach dotyczących nieruchomości. Różnice w sposobie zarządzania obu klubami.

Główna różnica w zarządzaniu polega na tym, że Comarch SA jako główny akcjonariusz i sponsor trwale wnosi do Cracovii w różnych formach bardzo duże ilości pieniędzy. Od roku 2003 Comarch SA wniósł do Cracovii łącznie ponad 150 milionów złotych. Przyczynia się w ten sposób do budowy trwałej wartości klubu.

Natomiast od ponad 20 lat kolejni „włodarze” Wisły, w tym Bogusław Cupiał przez Telefonikę, nie wnoszą do klubu pieniędzy, ale udzielają pożyczek. Odnosi się to także do obecnych „ratowników” Wisły, T. Jażdżyńskiego, J. Królewskiego oraz J. Błaszczykowskiego. Oni nie dali tych pieniędzy klubowi, oni je pożyczyli. Zabezpieczeniem ich zwrotu jest hipoteka umowna ustanowiona na nieruchomości oraz użytkowaniu wieczystym gruntów przekazanych TS Wisła.

Skutkiem tych działań jest fakt, że na koniec roku 2018 spółka Wisła Kraków SA miała ujemne kapitały własne (wartość spółki) w wysokości - 76 milionów złotych oraz 88 milionów złotych zobowiązań. Finansowanie MKS Cracovia SSA przez Comarch. W latach 2003 do 2019 Comarch objął nowe emisje akcji w Cracovii za około 37 mln zł (pieniądze te trafiły do klubu).

W latach 2003 do 2019 Comarch zakupił od Cracovii usługi za około 117 mln zł netto (głównie usługi marketingowe), te pieniądze zostały w spółce. Czyli od 2003 Comarch włożył do klubu ponad 150 mln zł (kapitał i zakup usług).

Zadłużenie Wisły – brak transparentności.

  1. Do lipca 2016 roku właścicielem 100% akcji Wisły Kraków SA była Tele-Fonika SA, finansowała klub pożyczając mu pieniądze.
  2. W sierpniu 2016 roku właścicielem 100% akcji Wisła Kraków SA zostało Towarzystwo Sportowe Wisła i taki stan utrzymuje się do dzisiaj.
  3. W latach 2013-2015 Wisła Kraków SA miała zadłużenie na poziomie 113-127 mln PLN. W zależności od lat zadłużenie było przenoszone pomiędzy zobowiązaniami wobec jednostek powiązanych i zobowiązaniami wobec pozostałych jednostek.
  4. Na koniec roku 2016 w bilansie Wisły Kraków SA pojawia się zadłużenie od jednostek powiązanych w wysokości prawie 48 mln PLN. W opisie sprawozdania finansowego jest wyraźnie napisane, że są to zobowiązania wobec TS Wisła Kraków „przejęte w wyniku cesji wierzytelności pomiędzy akcjonariuszami.”
  5. Co ciekawe w bilansie Towarzystwa Wisła Kraków nie ma tak dużej kwoty należności, dlatego nie do końca jasne są zasady na jakich dokonano tej cesji.

Stan obecny.
W ostatnim czasie osoby zarządzające Wisłą Kraków często wypowiadają się o zrównoważeniu ,przychodów i kosztów. Oto jak to wygląda w zaudytowanych sprawozdaniach finansowych na koniec roku 2018.

Cracovia kontratakuje i włącza się do konfliktu Wisły SA z TS Wisła. Echa wywiadu z Tomaszem Jażdżyńskim

Przeczytaj ripostę szefa Wisły Kraków SA:

Tomasz Jażdżyński z Wisły Kraków odpowiada na zarzuty Cracovii


Czytaj także

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 88

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
20 listopada, 12:41, Gość:

wiecie ,że wisła kraków od 1996 działała bezprawnie co za tym idzie wysztkie tytuły i trofea się nie liczą?

20 listopada, 13:15, Gość:

Wiemy. Wiemy także, że sracovia kupowała mecze i nie powinna być w ekstraklasie. Nie kompromitujcie się beznapletkowcy.

20 listopada, 13:21, Gość:

czegoś takiego jak wisła kraków nie ma od 1996 dziwne audyty , cesje i nic sie nie zgadza, komuszki próbowały zrobić po swojemu

20 listopada, 13:38, Gość:

Oj komuszki, komuszki. My to przynajmniej jesteśmy Polakami . A wy kim jesteście? Anty Palestyna!

20 listopada, 13:51, Krak:

To myslenice wisla sprzedawalamecze chocby decydujacy o mistrzostwie z legia u siebie. A zydow to wiecej na ub arenie bylo

20 listopada, 14:00, Gość:

To co macie dwie opowiesci? Przeciez wasi kumple z sektora mają gwiazdy dawida na flagach koszulkach oni sie nie wstydzą a ty masz z tym problem?

Nie to wy macie problem u nas w Krakowie na Cracovii historii sie nikt nie wstydzi.

G
Gość
20 listopada, 21:17, jutro znów coś napiszę:

Zastanawia mnie coś o czym się zupełnie nie mówi (omijam „i nie pisze” bo styl dziennikarski jest opłacany gwardyjskimi profitami). Skoro Wisła spłaca długi i ma świetnych ludzi od finansów, to dlaczego trzech panów nie wyłoży z osobna po 5-10 milionów? Przecież dla nich to nie jest fortuna, banki na pewno pomogą. Coś jest na rzeczy. Została uruchomiona maszyna medialności (vide zdjęcia prof. Filipiaka i pana Jażdżyńskiego), teraz niepotrzebna wojna na łamach prasy i wzajemne obrzucanie się błotem. Kurski powiedział, że ciemny lud wszystko kupi. W tym przypadku chodzi o kibiców Wisły.

20 listopada, 21:26, Gość:

Doczytaj to bedziesz wiedział że jest inna wojna wewnątrz Wisły wazniejsza niz te prztyczki z miastem ktore nawet nie kryje że faworyzuje jeden klub (vide wypowiedzi prezydenta)

20 listopada, 21:32, ciekawski:

Przytocz te wypowiedzi. Przynajmniej trzy autoryzowane. Na pewno pominiesz trening noworoczny na Kablu, bo to z faworyzowaniem materialnym na przyszłość niewiele miało wspólnego.

20 listopada, 21:49, Gość:

To wystarczy. Jako poważny człowiek z tytułem powinien wiedziec ze w takim miescie jak Kraków sie takich rzeczy nie mówi. Kazdy Krakus to wie...

20 listopada, 22:10, ubecka propaganda:

Rozumiem, że pies wystawił kły i szczekał. Kiedy padło sprawdzam, to pies dał dyla. Trafiony, zatopiony.

20 listopada, 22:21, Gość:

Masz fixacje kynologiczne? Bardzo popularna przypadłość na kałuży. Da się leczyć.

Idziecie na dno a milicji juz BRAK ;)

G
Gość
21 listopada, 9:16, KS CZARNI STANIĄTKI:

Niech się w końcu kibica ,,rzeki" Otworzą oczy!!!!!!!!!!!

Podsumowując, najlepsze zdanie w tym artykule:

Towarzystwu ludzie TYLKO POŻYCZALI PIENIĄDZE!!! NIKT NIE ZAINWESTOWAŁ!!

AMEN

Chłopie paś lepiej te barany w staniątkach moze liepiej ci to wyjdzie niż zabieranie głosu na powazne tematy. Przy okazji nie wiem czy wiesz ale nie wpuszczą cie na Kałuży bo tam tylko chadza smietanka zamieszkala na rynku Krakowa i okolicach ...he he he

K
KS CZARNI STANIĄTKI

Niech się w końcu kibica ,,rzeki" Otworzą oczy!!!!!!!!!!!

Podsumowując, najlepsze zdanie w tym artykule:

Towarzystwu ludzie TYLKO POŻYCZALI PIENIĄDZE!!! NIKT NIE ZAINWESTOWAŁ!!

AMEN

S
Srul biznesmen

I po co ta wojna jak to chodziło tylko o to żeby miasto rozłozylo spłate 1 mln żeby potem odzyskac 6 mln. Jak tak pojdzie dalej nie zarobi nic

G
Gość

Gazeto widać, że używasz najprymitywniejszych i najniższych technik propagandowych, lekcja ubecka odrobiona, 2 artykuły i dwa różne zdjęcia

G
Gość

Filipiak niech dalej smaruje Majchrowskiemu i na odwrót.

W
Wisła daj, daj, daj!

Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj! Wisła daj, daj, daj!

M
Marcin

Psy nie potrafią zdechnąć z honorem tylko wciągają w to swoje g.....o jeszcze Cracovie.

G
Gość
20 listopada, 21:17, jutro znów coś napiszę:

Zastanawia mnie coś o czym się zupełnie nie mówi (omijam „i nie pisze” bo styl dziennikarski jest opłacany gwardyjskimi profitami). Skoro Wisła spłaca długi i ma świetnych ludzi od finansów, to dlaczego trzech panów nie wyłoży z osobna po 5-10 milionów? Przecież dla nich to nie jest fortuna, banki na pewno pomogą. Coś jest na rzeczy. Została uruchomiona maszyna medialności (vide zdjęcia prof. Filipiaka i pana Jażdżyńskiego), teraz niepotrzebna wojna na łamach prasy i wzajemne obrzucanie się błotem. Kurski powiedział, że ciemny lud wszystko kupi. W tym przypadku chodzi o kibiców Wisły.

20 listopada, 21:26, Gość:

Doczytaj to bedziesz wiedział że jest inna wojna wewnątrz Wisły wazniejsza niz te prztyczki z miastem ktore nawet nie kryje że faworyzuje jeden klub (vide wypowiedzi prezydenta)

20 listopada, 21:32, ciekawski:

Przytocz te wypowiedzi. Przynajmniej trzy autoryzowane. Na pewno pominiesz trening noworoczny na Kablu, bo to z faworyzowaniem materialnym na przyszłość niewiele miało wspólnego.

20 listopada, 21:49, Gość:

To wystarczy. Jako poważny człowiek z tytułem powinien wiedziec ze w takim miescie jak Kraków sie takich rzeczy nie mówi. Kazdy Krakus to wie...

20 listopada, 22:10, ubecka propaganda:

Rozumiem, że pies wystawił kły i szczekał. Kiedy padło sprawdzam, to pies dał dyla. Trafiony, zatopiony.

A guzik prawda!!! Kozojebcy bzdury popisały a teraz się obsrały że wszystko wyjdzie na jaw!!!

G
Gość
20 listopada, 21:17, jutro znów coś napiszę:

Zastanawia mnie coś o czym się zupełnie nie mówi (omijam „i nie pisze” bo styl dziennikarski jest opłacany gwardyjskimi profitami). Skoro Wisła spłaca długi i ma świetnych ludzi od finansów, to dlaczego trzech panów nie wyłoży z osobna po 5-10 milionów? Przecież dla nich to nie jest fortuna, banki na pewno pomogą. Coś jest na rzeczy. Została uruchomiona maszyna medialności (vide zdjęcia prof. Filipiaka i pana Jażdżyńskiego), teraz niepotrzebna wojna na łamach prasy i wzajemne obrzucanie się błotem. Kurski powiedział, że ciemny lud wszystko kupi. W tym przypadku chodzi o kibiców Wisły.

20 listopada, 21:26, Gość:

Doczytaj to bedziesz wiedział że jest inna wojna wewnątrz Wisły wazniejsza niz te prztyczki z miastem ktore nawet nie kryje że faworyzuje jeden klub (vide wypowiedzi prezydenta)

20 listopada, 21:32, ciekawski:

Przytocz te wypowiedzi. Przynajmniej trzy autoryzowane. Na pewno pominiesz trening noworoczny na Kablu, bo to z faworyzowaniem materialnym na przyszłość niewiele miało wspólnego.

20 listopada, 21:49, Gość:

To wystarczy. Jako poważny człowiek z tytułem powinien wiedziec ze w takim miescie jak Kraków sie takich rzeczy nie mówi. Kazdy Krakus to wie...

20 listopada, 22:10, ubecka propaganda:

Rozumiem, że pies wystawił kły i szczekał. Kiedy padło sprawdzam, to pies dał dyla. Trafiony, zatopiony.

Masz fixacje kynologiczne? Bardzo popularna przypadłość na kałuży. Da się leczyć.

u
ubecka propaganda
20 listopada, 21:17, jutro znów coś napiszę:

Zastanawia mnie coś o czym się zupełnie nie mówi (omijam „i nie pisze” bo styl dziennikarski jest opłacany gwardyjskimi profitami). Skoro Wisła spłaca długi i ma świetnych ludzi od finansów, to dlaczego trzech panów nie wyłoży z osobna po 5-10 milionów? Przecież dla nich to nie jest fortuna, banki na pewno pomogą. Coś jest na rzeczy. Została uruchomiona maszyna medialności (vide zdjęcia prof. Filipiaka i pana Jażdżyńskiego), teraz niepotrzebna wojna na łamach prasy i wzajemne obrzucanie się błotem. Kurski powiedział, że ciemny lud wszystko kupi. W tym przypadku chodzi o kibiców Wisły.

20 listopada, 21:26, Gość:

Doczytaj to bedziesz wiedział że jest inna wojna wewnątrz Wisły wazniejsza niz te prztyczki z miastem ktore nawet nie kryje że faworyzuje jeden klub (vide wypowiedzi prezydenta)

20 listopada, 21:32, ciekawski:

Przytocz te wypowiedzi. Przynajmniej trzy autoryzowane. Na pewno pominiesz trening noworoczny na Kablu, bo to z faworyzowaniem materialnym na przyszłość niewiele miało wspólnego.

20 listopada, 21:49, Gość:

To wystarczy. Jako poważny człowiek z tytułem powinien wiedziec ze w takim miescie jak Kraków sie takich rzeczy nie mówi. Kazdy Krakus to wie...

Rozumiem, że pies wystawił kły i szczekał. Kiedy padło sprawdzam, to pies dał dyla. Trafiony, zatopiony.

G
Gość
20 listopada, 21:17, jutro znów coś napiszę:

Zastanawia mnie coś o czym się zupełnie nie mówi (omijam „i nie pisze” bo styl dziennikarski jest opłacany gwardyjskimi profitami). Skoro Wisła spłaca długi i ma świetnych ludzi od finansów, to dlaczego trzech panów nie wyłoży z osobna po 5-10 milionów? Przecież dla nich to nie jest fortuna, banki na pewno pomogą. Coś jest na rzeczy. Została uruchomiona maszyna medialności (vide zdjęcia prof. Filipiaka i pana Jażdżyńskiego), teraz niepotrzebna wojna na łamach prasy i wzajemne obrzucanie się błotem. Kurski powiedział, że ciemny lud wszystko kupi. W tym przypadku chodzi o kibiców Wisły.

20 listopada, 21:26, Gość:

Doczytaj to bedziesz wiedział że jest inna wojna wewnątrz Wisły wazniejsza niz te prztyczki z miastem ktore nawet nie kryje że faworyzuje jeden klub (vide wypowiedzi prezydenta)

20 listopada, 21:32, ciekawski:

Przytocz te wypowiedzi. Przynajmniej trzy autoryzowane. Na pewno pominiesz trening noworoczny na Kablu, bo to z faworyzowaniem materialnym na przyszłość niewiele miało wspólnego.

To wystarczy. Jako poważny człowiek z tytułem powinien wiedziec ze w takim miescie jak Kraków sie takich rzeczy nie mówi. Kazdy Krakus to wie...

c
ciekawski
20 listopada, 21:17, jutro znów coś napiszę:

Zastanawia mnie coś o czym się zupełnie nie mówi (omijam „i nie pisze” bo styl dziennikarski jest opłacany gwardyjskimi profitami). Skoro Wisła spłaca długi i ma świetnych ludzi od finansów, to dlaczego trzech panów nie wyłoży z osobna po 5-10 milionów? Przecież dla nich to nie jest fortuna, banki na pewno pomogą. Coś jest na rzeczy. Została uruchomiona maszyna medialności (vide zdjęcia prof. Filipiaka i pana Jażdżyńskiego), teraz niepotrzebna wojna na łamach prasy i wzajemne obrzucanie się błotem. Kurski powiedział, że ciemny lud wszystko kupi. W tym przypadku chodzi o kibiców Wisły.

20 listopada, 21:26, Gość:

Doczytaj to bedziesz wiedział że jest inna wojna wewnątrz Wisły wazniejsza niz te prztyczki z miastem ktore nawet nie kryje że faworyzuje jeden klub (vide wypowiedzi prezydenta)

Przytocz te wypowiedzi. Przynajmniej trzy autoryzowane. Na pewno pominiesz trening noworoczny na Kablu, bo to z faworyzowaniem materialnym na przyszłość niewiele miało wspólnego.

G
Gość
20 listopada, 21:17, jutro znów coś napiszę:

Zastanawia mnie coś o czym się zupełnie nie mówi (omijam „i nie pisze” bo styl dziennikarski jest opłacany gwardyjskimi profitami). Skoro Wisła spłaca długi i ma świetnych ludzi od finansów, to dlaczego trzech panów nie wyłoży z osobna po 5-10 milionów? Przecież dla nich to nie jest fortuna, banki na pewno pomogą. Coś jest na rzeczy. Została uruchomiona maszyna medialności (vide zdjęcia prof. Filipiaka i pana Jażdżyńskiego), teraz niepotrzebna wojna na łamach prasy i wzajemne obrzucanie się błotem. Kurski powiedział, że ciemny lud wszystko kupi. W tym przypadku chodzi o kibiców Wisły.

Doczytaj to bedziesz wiedział że jest inna wojna wewnątrz Wisły wazniejsza niz te prztyczki z miastem ktore nawet nie kryje że faworyzuje jeden klub (vide wypowiedzi prezydenta)

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3