Cracovia rozdaje karty w Lidze Mistrzów

Andrzej Stanowski
Hokeiści Sparty Praga
Hokeiści Sparty Praga Anna Kaczmarz
W hokejowej Lidze Mistrzów w gr. O Farjestad BK Karlstad przegrał na swoim lodowisku ze Spartą Praga 2:3 po dogrywce. Zatem prażanie wzięli rewanż za porażkę u siebie 1:2. Farjestad BK, by zająć pierwsze miejsce w grupie, musi teraz pokonać u siebie w ostatnim meczu 10 września Comarch Cracovię.

Sparta pokazała się w Karlstad z bardzo dobrej strony. Wprawdzie pierwsi gola zdobyli na początku drugiej tercji gospodarze, fatalny błąd popełnił bramkarz Sparty Johan Poepperle, który podał krążek wprost na kij gracza szwedzkiego. W 37 min gospodarze grali w przewadze, ale stracili krążek i po kontrze wyrównał Petr Vrana.

W trzeciej tercji Sparta wykorzystała grę w przewadze i objęła prowadzenie 2:1. Goście jednak nie zdołali utrzymać prowadzenia, trener miejscowych Leif Carlsson wycofał z bramki Stefana Steena i nowy nabytek zespołu, gracz NHL Tim Stapleton doprowadził do remisu.

O wyniku rozstrzygnęła dogrywka, już w 59 sekundzie po kapitalnej akcji zwycięstwo dał Sparcie Lukas Pech.

Sparta zakończyła swój udział w fazie grupowej Hokejowej Ligi Mistrzów z 8 punktami. Zwycięstwo w Karlstad dało jej prowadzenie w grupie, ale Farjestad traci do wicemistrzów Czech tylko jeden punkt i ma teraz do rozegrania mecz u siebie z Cracovią. Jeśli drużyna Carlssona zdobędzie w sobotę w starciu z mistrzami Polski choć jeden punkt, to ona wygra grupę O i będzie rozstawiona w losowaniu 1/16 finału.

- Cieszymy się ze zwycięstwa, ale chcieliśmy wygrać w ciągu 60 minut, bo liczymy na wygranie grupy. Teraz możemy już tylko czekać na to, co wydarzy się w meczu Farjestad z Cracovią. Szkoda tego gola straconego w 60 minucie. Dobrze jednak, że się pozbieraliśmy i wygraliśmy w dogrywce – mówił po meczu trener Sparty Jirzi Kalous.

Farjestad Karlstad - Sparta Praga 2:3 (0:0, 1:1, 1:1, 0:1)