Cracovia. Rubio dał sygnał Zielińskiemu. Mocny akcent Cracovii II na koniec jesieni

Cracovia II pokonała Tomasovię
Cracovia II pokonała Tomasovię cracovia.pl
Kapitalną formą błysnął na koniec sezonu Rubio, który zaliczył hat-trick. Czyżby za wszelką cenę chciał wrócić do pierwszego zespołu „Pasów”? Trener Jacek Zieliński oglądał jego popisy. Krakowianie wrócili na pozycję lidera i nie przyszło im to z trudem.

Popisy Rubio

Grało im się zdecydowanie łatwiej od 17 min, gdy Rubio bardzo sprawnie odwrócił się z piłka w polu karnym i strzałem w róg pokonał Karola Krawczyka. Po dwóch minutach Hiszpan zaatakował piłkę w polu bramkowym, zagrywaną z lewego skrzydła i wślizgiem wepchnął ją do siatki.

Czerwona kartka dla Skiby

Od 43 min gospodarze grali w przewadze, bo Michał Skiba brutalnym faulem powalił na ziemię Roberta Ożoga i otrzymał czerwoną kartkę. Bardzo szybko przewaga została wykorzystana, znów w roli głównej wystąpił Rubio, wykorzystując podanie Michała Wiśniewskiego.

Po przerwie Jakub Szuta został sfaulowany przez Mateusza Supryna w polu karnym i arbiter zarządził „jedenastkę”. Patryk Słotwiński wykorzystał karnego.

Siła Cracovii II

To jednak nie zburzyło spokoju gospodarzy, którzy kontrolowali grę. Ale nie poprzestali na tym, tylko podwyższyli wynik – najpierw Kacper Nowicki wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem, a Kamil Ogorzały popisał się ładnym uderzeniem w przeciwległy róg.

Cracovia II – Tomasovia Tomaszów Lubelski 5:1 (3:0)
Bramki: 1:0 Rubio 17, 2:0 Rubio 19, 3:0 Rubio 44, 3:1 Słowtwiński 56 karny, 4:1 Nowicki 74, 5:1 Ogorzały 77.
Cracovia II: Wilk – Stachera, Bracik, Pieńczak, Supryn (60 Malisz) – Ogorzały, Kanach, Ożóg (60 Nowicki), Wiśniewski, Zaucha – Rubio (71 Bociek).
Tomasovia: Krawczyk – Pleskacz (71 Kycko), Błajda, Chmura, Zozula, Turek – Skiba, Słotwiński, D. Szuta, Baran – J. Szuta (82 Lis)
Sędziował: Krzysztof Pachołek (Lubaczów). Żółte kartki: Rubio, Bracik, Malisz, czerwona kartka: Skiba (43). Widzów: 100.