FLESZ - Polscy sportowcy idą jak burza
- Zaczęło się od tego, że w grudniu zeszłego roku poszłam na koncert Closterkellera. Po jego zakończeniu spotkałam się z wokalistką zespołu Anją Orthodox i zaproponowałam zrobienie okładki na jego jedenastą płytę. Potem wysłałam link do mojej strony internetowej. Anji spodobała się moja rzeźba, której zdjęcia były umieszczone w witrynie. Wtedy zaproponowałam, że mogę zrobić teledysk do którejś z piosenek Closterkellera. Anji spodobał się ten pomysł, a ja wybrałam utwór – „Pokój tylko mój” z płyty „Viridian” – opowiada Dagmara.
Wideoklip miał był pierwszą tego typu pracą krakowskiej studentki, dlatego, ponieważ nie była ona pewna jej efektu, postanowiła, że zrealizuje go za darmo. Podobnie rzecz się miała z pozostałymi elementami produkcji – scenę warszawskiego Voodoo Clubu oraz pracującego tam mistrza oświetlenia zapewniła Anja, operatorem został fan zespołu z telewizji, a statystą – zaprzyjaźniony z Dagmarą aktor z teatru. Również krakowska ASP udostępniła studentce swoje studio oraz zaopatrzyła ją m.in. w blachę, 15 metrów profilu zamkniętego i spawarkę. Głównym elementem rzeźby „Grafitowy pokój” była lodowa kula – Dagmara samodzielnie ją wykuła w firmie Ice Evolution w Sosnowcu, gdzie blok ludu otrzymała również za darmo. Kula przez kilka dni, przez topnienie, zamienia się w sześcian, dopasowując się do metalowej konstrukcji. Jest to druga wersja rzeźby, stworzona specjalnie na potrzeby klipu. Pandemia sprawiła, że prace nad teledyskiem przeciągnęły się do wakacji.
- Premiera wideoklipu odbyła się przed koncertem Closterkellera w Rock’n’Roll Cafe w Chorzowie. Moja praca bardzo spodobała się Anji i jej kolegom z zespołu. Fani również pozytywnie reagowali. W sumie teledysk wyświetlono tego wieczoru kilka razy. Komentarze pod klipem w YouTube’ie są już bardziej podzielone, choć przeważają te pochlebne.
- Dzisiaj, kiedy go oglądam, wiem że potrafiłabym go zrobić dziesięć razy szybciej i lepiej. To będzie nauka na przyszłość – bo chciałabym pójść w tym kierunku i zająć się realizacją kolejnych teledysków – podkreśla Dagmara.
Dagmara Malinowska urodziła się w Limanowej. Obecnie mieszka w Krakowie i studiuje na trzecim roku Wydziału Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Prace artystki można obejrzeć na jej stronie internetowej: https://swimandburn.pl/
- Rośliny antysmogowe - warto je mieć w swoim domu!
- Jak wyglądały mieszkania w PRL? Zobacz archiwalne zdjęcia
- Koronawirus w Polsce [DANE, MAPY, WYKRESY]
- Kinga Duda niczym Ivanka Trump. MEMY o córce prezydenta
- Spowiedź "Miśka". 10 szokujących fragmentów zeznań byłego lidera gangu kiboli Wisły
- Luksus po krakosku. TOP 15 najdroższych mieszkań
