Debiut 16-latka, gol Sandro Kulenovicia, który odmówił Juventusowi. Młodzieżowcy na boisku: 13. kolejka Ekstraklasy [RAPORT]

Jacek Czaplewski
Sandro Kulenović zdobył pierwszą bramkę w Lotto Ekstraklasie
Sandro Kulenović zdobył pierwszą bramkę w Lotto Ekstraklasie Bartek Syta
Lotto Ekstraklasa. W 13. kolejce ośmiu trenerów dało szansę młodzieżowców, a kolejnych ośmiu już nie. Pierwszą bramkę dla Legii Warszawa zdobył Chorwat Sandro Kulenović. Debiut w lidze ma za sobą natomiast Piotr Samiec-Talar ze Śląska Wrocław.

Występy młodzieżowców w 13. kolejce Lotto Ekstraklasy

Cracovia - Sebastian Strózik (rocznik 1999) - Tradycyjnie to jedyny młodzieżowiec "Pasów" z minutami na koncie. Przeciwko Koronie Kielce zagrał od 67 minuty. Zmienił wtedy Sergieja Zenjowa.

Górnik Zabrze - Kacper Michalski (2000) - Utrzymał miejsce w pierwszym składzie. W wygranym meczu z Zagłębiem Lubin rozegrał pełne 90 minut na prawej obronie. Tym razem za dużo pracy nie miał.
Daniel Liszka (2000) - Tak jak rówieśnik pozostał na boisku do ostatniej akcji. Otrzymał żółtą kartkę.
Maciej Ambrosiewicz (1998) - Czwarty raz z ławki. W 51 minucie zmienił Szymona Matuszka. Pozytyw? Wystąpił we wszystkich kolejkach tego sezonu.

Lech Poznań - Kamil Jóźwiak (1998) - Wrócił do składu. Nie był jednak w stanie odmienić losów spotkania z Pogonią Szczecin. Od 58 minuty grał za Joao Amarala.

Legia Warszawa - Sebastian Szymański (1999) - Cały mecz przeciwko Jagiellonii Białystok. Znowu jednak bez liczb i to jest jego duży problem.
Sandro Kulenović (1999) - Uratował wynik. Wszedł w 82 minucie (zmienił Marko Vesovicia) i siedem minut później cieszył się z debiutanckiej bramki. Tutaj możecie przeczytać jego pomeczowy komentarz.

Pogoń Szczecin - Sebastian Walukiewicz (2000) - Całe spotkanie z Lechem Poznań. Wypadł solidnie. Zasłużył na wyróżnienie.
Sebastian Kowalczyk (1998) - On także biegał od początku do samego końca.

Śląsk Wrocław - Maciej Pałaszewski (1998) - Przy wyniku 5:0 z Miedzią Legnica w 82 minucie zmienił Michała Chrapka.
Piotr Samiec-Talar (2001) - Oto kolejny debiutant. W 87 minucie zmienił bohatera - Marcina Robaka. We wrześniu zaliczył też parę minut w Pucharze Polski z Olimpią Elbląg.

Wisła Kraków - Kamil Wojtkowski (1998) - Do 70 minuty grał z Zagłębiem Sosnowiec (za niego wszedł Jesus Imaz). Zagrał naprawdę dobrze. Kilka razy napsuł krwi beniaminkowi.

Zagłębie Lubin - Dawid Pakulski (1998) - To jedyny młodzieżowiec, który zagrał w pożegnalnym meczu Mariusza Lewandowskiego. Przeciwko Górnikowi Zabrze 20-latek pobiegał przez 90 minut.

Drużyny bez młodzieżowca w 13. kolejce:
Arka Gdynia, Lechia Gdańsk, Jagiellonia Białystok, Korona Kielce, Miedź Legnica, Piast Gliwice, Wisła Płock, Zagłębie Sosnowiec.

Klasyfikacja kanadyjska młodzieżowców po 13. kolejce:

2 GOLE i 1 ASYSTA - Paweł Tomczyk (Lech Poznań)
1 GOL i 2 ASYSTY - Sebastian Kowalczyk (Pogoń Szczecin)
1 GOL - Adam Chrzanowski (Lechia Gdańsk), Karol Fila (Lechia Gdańsk), Patryk Dziczek (Piast Gliwice), Sandro Kulenović (Legia Warszawa), Mateusz Młyński (Arka Gdynia), Dawid Pakulski (Zagłębie Lubin), Kamil Wojtkowski (Wisła Kraków)
1 ASYSTA - Adrian Gryszkiewicz (Górnik Zabrze), Kamil Jóźwiak (Lech Poznań), Patryk Klimala (Jagiellonia Białystok), Sebastian Szymański (Legia Warszawa), Sebastian Walukiewicz (Pogoń Szczecin).