Derby dla KTH po dogrywce

Stefan Leśniowski
Gospodarze trzy razy obejmowali prowadzenie, ale tylko jednobramkowe i górale szybko doprowadzali do wyrównania.

W 8 minucie M. Dubel pokonał zasłoniętego Rajskiego. Kateheci cieszyli się z prowadzenia zaledwie 17 sekund. K. Bryniczka wystrzelił z korytarza międzybulikowego, krążek odbił się od pleksy, trafił w plecy bramkarza i zatrzepotał w siatce. W 12 minucie kryniczanie wyprowadzili dwójkową kontrę. Buček nad leżącym bramkarzem wpakował "gumę" do bramki Podhale zaciekle atakowało i 119 sekund przed zakończeniem pierwszej tercji D. Kapica nie dał szans bramkarzowi. Górale grali wtedy z przewagą jednego zawodnika. Pozwolili Myjakowi odpocząć tylko 17 sekund.

Hokej: prezes MMKS w konflikcie z dziennikarzami

Druga tercja znowu zaczęła się świetnie dla miejscowych i sędzia bramkowy zapalił czerwone światełko za plecami Rajskiego. Zmusił go do tego Ovšak atomowym uderzeniem. Odpowiedź przyjezdnych była szybka. Akcja Kolusza z Czuyem zakończyła się trafieniem tego ostatniego w okienko. Rajski wygrał pojedynek sam na sam z Kosteckim i wyłapał dobitkę Hornego (30 min). Cieślicki również (35 min) nie potrafił zmusić go do kapitulacji w samotnym najeździe. W 39 minucie goście po raz pierwszy objęli prowadzenie. Obrońca gospodarzy potknął się, wyskoczył zza pleców Bomba, który przeciągnął bramkarza i za moment utonął w objęciach kolegów.

Teraz gospodarze znaleźli się w pozycji goniącego i w 54 minucie dopięli swego. Zakręcili góralami, Rajski wybronił trzy "setki", lecz przy odbitym krążku od łyżwy był już bezradny. W dogrywce w roli głównej wystąpił Valušiak. Uderzył nieczysto, co zmyliło golkipera Podhala. Krążek odbił się od jego ręki i wpadł do siatki.

KS KTH Krynica - MMKS Podhale Nowy Targ 5:4 (2:2, 1:2, 1:0, 1:0).
Bramki: 1:0 M. Dubel (Ovšak) 7:43, 1:1 K. Bryniczka 8:00, 2:1 Buček (M. Dubel, Vychodil) 11:25, 2:2 D. Kapica (Różański, Łabuz) 18:59, 3:2 Ovšak (Valušiak) 23:15, 3:3 Czuy (Kolusz, Jastrzębski) 25:40, 3:4 Bomba (Michalski) 38:01, 4:4 Valušiak (Horny) 53:20, 5:4 Valušiak (Kasperczyk) 61:45.
Widzów: 1200.

Sędziowali: Meszyński (Warszawa) - Przyborowski, Syniawa (Krynica). Kary: 14 i 12.

KTH: Raška - Kasperczyk, Ovšak, Horny, Chabior, Valušiak - Vychodil, Zieliński, M. Dubel, Dzięgiel, Kostecki - D. Kruczek, Myjak, Cieślicki, Szewczyk, Buček - Pach, Brocławik, Zabawa Żołnierczyk. Trener Josef Doboš.

MMKS Podhale: Rajski - K. Kapica, Łabuz, D. Kapica, K. Bryniczka, Różański - Dutka, W. Bryniczka, Kolusz, Jastrzębski, Czuy - Gaj, Sulka, Bomba, Neupauer, Kmiecik - Szumal, Puławski, Michalski. Trener Jacek Szopiński.