Podhale poległo na lodowisku w Sanoku

Stefan Leśniowski
Pierwsze minuty przypominały partię szachów. Grano jednak nerwowo i zawodnicy jednej lub drugiej drużyny stadami wędrowali na ławkę kar. KH Sanok - MMKS Podhale Nowy Targ 6:3 (3:1, 3:1, 0:1).

- Nie wykorzystaliśmy dwóch przewag, a Czuy sytuacji sam na sam. Na pewno mecz potoczyłby się inaczej - twierdzi trener Podhala, Jacek Szopiński.

Nowotarżanie stracili bramkę, gdy grali w podwójnym osłabieniu. Protestowali, iż jeden z graczy Sanoka stał w polu bramkowym, ale zapis wideo tego nie potwierdził. Również przy drugim golu gospodarzy potrzebna była analiza wideo.

- Była poprzeczka. Sanoczanie się nawet nie cieszyli - twierdzi trener górali.

21 sekund później Zapała był faulowany w sytuacji sam na sam i chwilę później sam wykonał wyrok z karnego. Podhale wzięło czas i za moment Różański wykorzystał dokładne podanie Czuya. W 26 min D. Kapica otrzymał karę meczu. Goście odpowiedzieli dopiero w 37 min. Jastrzębski po otrzymaniu podania zza bramki backhandem ulokował krążek pod poprzeczką. Górale w trzeciej tercji wykorzystali błąd Plaskiewicza, który między nogami przepuścił strzał Dutki z bulika. Ale goście przegrali, a gole strzelali im byli koledzy, grający teraz dla sanoczan.

- Posiadaliśmy przewagę, bo Sanok się tylko bronił. Szkoda, że tylko raz krążek wpadł do ich bramki - żałuje Jacek Szopiński.

- Niemrawa to była tercja w porównaniu z dwoma poprzednimi, w których byliśmy zdecydowanie lepsi - ocenił drugi trener gospodarzy Marek Ziętara.

KH Sanok - MMKS Podhale Nowy Targ 6:3 (3:1, 3:1, 0:1)
Bramki: 1:0 Vozdecky (Ivičič, Radwański) 6.27, 2:0 Dziubiński (Malasiński, Gruszka) 10.05, 3:0 Zapała 10.26 (karny), 3:1 Różański (Czuy, Dutka) 11.34, 4:1 Vozdecky (Zapała) 25.46, 5:1 Kubat (Ivičič, Zapała) 30.17, 6:1 Gruszka (Dziubiński) 32.21, 6:2 Jastrzębski (Michalski, Bomba) 36.40, 6:3 Dutka (Czuy, Kolusz) 51.00.
Sędziował: Radzik (Krynica).
Kary: 10 i 43 min.
Widzów: 2000.
KH Sanok: Plaskiewicz - Kubot, Ivičič, Radwański, Zapała, Vozdecky - Rąpała, Suur, Malasiński, Dziubiński, Gruszka - Owczarek, Guričan, Mermer, Słowakiewicz, Milan - Poziomkowski, Koseda, Strzyżowski, Wilusz, Biały.
MMKS Podhale: Rajski - Łabuz, K. Kapica, Kmiecik, K. Bryniczka, D. kapica - Dutka, W. Bryniczka, Czuy, Różański, Kolusz - Gaj, Sulka, Bomba, Neupauer, Michalski - Szumal, Jastrzębski.