MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Podhale wygrało z Naprzodem w Janowie

Stefan Leśniowski
"Szarotki" wygrały 6:5 mecz o tzw. sześć punktów po dramatycznym boju. Tym samym zrewanżowały się janowianom za porażkę u siebie.

Po pierwszej tercji nieliczni fani Podhala mieli nietęgie miny. Ich pupile niczym nie zaskoczyli rywala, może jedynie tym, iż Różański (dwa dni nie trenował; przechodził badania) zagrał na środku ataku. "Szarotki" były wolniejsze od janowian. Gospodarze objęli prowadzenie po błędzie obrońcy (przewrócił się) i Pohl " do pustaka" podał Kogutowi.

Wyrównał Sulka strzałem z niebieskiej linii, lecz miejscowi szybko odpowiedzieli. Niegroźna akcja, uderzenie spod bandy i rykoszet zaskoczył Rajskiego. Aptekarskie sędziowanie sprawiło, iż bez przerwy któryś z graczy przebywał na ławce kar. Wykorzystywały to zespoły. W 27 minucie górale opuścili tercję gospodarzy, gdy Różański wykorzystał dokładne podanie zza bramki Kolusza. Bomba Czuya ( w osłabieniu) dała po raz pierwszy przyjezdnym prowadzenie. Najbardziej ekscytujące były ostatnie sekundy meczu. 8 sekund przed końcem sędzia uznał, iż Rajski specjalnie rzucił kij i podyktował karnego. Nie wykorzystał go Jóźwik.

Naprzód Janów - MMKS Podhale Nowy Targ 5:6 (2:1, 2:3, 1:2)
Bramki: 1:0 Kogut (Pohl, Jóźwik) 9:47, 1:1 Sulka (Gaj, Jastrzębski) 17:34, 2:1 Sitko (Gryc, Ślusarczyk) 18:27, 2:2 Różański (Czuy, Kolusz) 26:03 w przewadze, 3:2 Sowiński (Podsiedlik) 29:56 w przewadze, 3:3 Łabuz (D. Kapica, Sulka) 35:58 w przewadze, 3:4 Czuy (Różański) 38:19 w osłabieniu, 4:4 Gryc (Ślusarczyk) 39:42, 4:5 Kolusz (Różański, Sulka) 49:24 w przewadze, 4:6 Kmiecik (D. Kapica, Neupauer) 52:50, 5:6 Jóźwik (Ł. Elżbieciak, Urbańczyk) 56:39.
Sędziował: Radzik (Krynica) Kary: 14 i 20 min. Widzów: 500.
Naprzód: M. Elżbieciak - Sowiński, Krokosz, Jóźwik, Pohl, Kogut - Kurz, Urbańczyk, Ł. Elżbieciak, Gryc, Podsiedlik - Działo, Sitko, Sośnierz, Horowski, Ślusarczyk - Gnyp.
MMKS Podhale: Rajski - Łabuz, K. Kapica, Kmiecik, K. Bryniczka, D. Kapica - Dutka, W. Bryniczka, Czuy, Różański, Kolusz - Gaj, Sulka, Bomba, Neupauer, Michalski - Szumal, Puławski, Jastrzębski.

Brutalne zbrodnie, zuchwałe kradzieże, tragiczne wypadki. Wejdź na**kryminalnamalopolska.pl**