MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Designer Outlet Kraków zyskuje dach, a w tle problem z pasami dla pieszych na Galicyjskiej

Piotr Rąpalski
Piotr Rąpalski
Budowa Designer Outlet Kraków przy ulicy Galicyjskiej nabiera tempa. Ostatnio pisaliśmy o tym, że stanęły konstrukcje hal, w których mają znaleźć się sklepy. Teraz widać, że zaczął je przykrywać dach. To kolejny wielki punkt handlowy w tym miejscu, po powstałej galerii Atut Galicyjska, Lidlu, Kauflandzie i innych sklepach. A mamy tu też Expo Kraków i spore osiedla. Dotarła do nas informacja, że mieszkańcy domagają się dodatkowego przejścia dla pieszych w tym miejscu, ale jest z tym jakiś problem urzędniczy...

Designer Outlet Kraków

Inwestor, KG Group w 2023 roku rozpoczął budowę swojego flagowego projektu na rynku nieruchomości handlowych, czyli centrum Designer Outlet Kraków. Znajdzie się tam ponad 100 sklepów znanych marek modowych i lifestylowych z codzienną ofertą w przedziale rabatowym od -30 do -70. Centrum powstaje w okolicy ulic Nowohuckiej i Galicyjskiej. KG Group zapowiada otwarcie Designer Outlet Kraków już na pierwszą połowę 2025 roku.

Przejście dla pieszych na Galicyjskiej

Galicyjska od Centralnej to dość długa ulica biegnąca wzdłuż zabudowujących się terenów. Jedno przejście jest w pobliżu Centralnej, a drugie bliżej Expo Kraków. To spory kawałek drogi. W tej sprawie napisał do nas Czytelnik:

"Ostatnio Rada Dzielnicy Czyżyny, po interwencji mieszkańców zwróciła się do Zarządu Dróg Miasta Krakowa z prośbą o wyznaczenie pasów na ulicy Galicyjskiej.
W ostatnich latach doszło w rejonie tej ulicy do intensywniej zabudowy + ulica została połączona i przestała być "ślepa".
Na ulicy tej występuje bardzo duży ruch - większość osób nie zwraca uwagi na ograniczenie do 30km/h oraz dwa progi zwalniające. W najbliższych latach do użytku mają zostać oddane kolejne bloki + bardzo duża galeria handlowa - Designer Outlet.
Po jednej stronie ulicy powstało duże osiedle, natomiast po drugiej stronie dwa miesiące temu oddano do użytku Kaufland. W linii prostej przejście (bez pasów) przez ulicę z osiedla do Kauflandu znajduje się w odległości około 300 metrów od najbliższych wyznaczonych przejść z pasami. Na osiedlu mieszka dużo rodzin z dziećmi - aby wykonać jedne zakupy bezpiecznie , taka rodzina musiałaby przejść łącznie 600 metrów..
W związku z obserwacją nagminnego przekraczania przez kierowców prędkości na tym odcinku oraz sytuacjami bliskimi potrąceniu, grupa mieszkańców zaapelowała do Rady Dzielnicy o interwencję. Dodatkowo w trakcie trwania Targów w Expo wielokrotnie obserwowano duże grupy osób przechodzące pomiędzy jadącymi autami poza pasami.
PS. Zarząd Dróg znajduje się przy tej samej ulicy. Jednak na samym jej początku, gdzie istnieje połączenie pasami z parkingiem..."

Zapytaliśmy zatem w Zarządzie Dróg Miasta Krakwa:

"Podkreślamy, że zarządzającym ruchem na ul. Galicyjskiej jest Wydział Miejskiego Inżyniera Ruchu i do niego należy decyzja dot. powstania przejścia. Na chwilę obecną aktualne pozostają informacje zawarte w piśmie. Chodzi o odpowiedź ZDMK z lutego, po tym jak jednostka zasięgnęła informacji w WMIR:

Designer Outlet Kraków zyskuje dach, a w tle problem z pasami dla pieszych na Galicyjskiej
Designer Outlet Kraków zyskuje dach, a w tle problem z pasami dla pieszych na Galicyjskiej

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska