Zazwyczaj większe korki tworzą się w deszczowe dni, w których mieszkańcy mający samochody wybierają taki środek transportu, kosztem komunikacji zbiorowej czy roweru. Często też większy ruch jest też w piątkowe popołudnia, kiedy część mieszkańców wyjeżdża na weekend poza miasto. Tym razem oba czynniki się skumulowały. Do tego mamy już okres przed Wszystkimi Świętymi, kiedy z z każdym dniem ruch jest coraz większy.
W samym Krakowie zakorkowane są ulice w rejonach ronda Polsadu i ronda Młyńskiego, gdzie są utrudnienia z powodu budowy linii tramwajowej do Mistrzejowic.
Zakorkowane są też rejony krakowskich cmentarzy. W korkach trzeba stać na drogach dojazdowych do cmentarza Rakowickiego. Podobnie jest w rejonie cmentarza Salwatorskiego.
Zatory tworzą się na części ul. Opolskiej i ul. Armii Krajowej, w korkach trzeba stać m.in. na Alejach Trzech Wieszczów, ul. Królowej Jadwigi, ul. Dietla, al. Pokoju, ul. Kocmyrzowskiekj, ul. Nowohuckiej, al. Powstańców Wielkopolskich, al. Powstańców Śląskich.
W przypadku obwodnicy autostradowej zablokowane są odcinki między Balicami a Bielanami i dalej w kierunku węzła w Opatkowicach.

Zakaz rejestracji aut spalinowych od 2035 roku. Jak Kraków p...
W związku z korkami miejskie autobusy notują olbrzymie opóźnienia. Wiele kursów autobusów przejeżdżających przez Aleje Trzech Wieszczów czy ul. Pilotów ma po kilkadziesiąt minut spóźnienia. W mediach społecznościowy wyliczają, że rekord padł w przypadku linii autobusowej 193, która ze względu na korki w rejonie ronda Młyńskiego zanotowała 153-minutowe spóźnienie.
Sezon grzybowy trwa!

- Co pasażerowie komunikacji miejskiej robią źle? Przegląd najgorszych zachowań
- Fryzury dla kobiet po 40. i 50. Zobacz, jak się czesać, aby odjąć sobie lat!
- Oto najbardziej luksusowe ulice Krakowa. Tutaj mieszkania kosztują krocie!
- TOP 10 rzeczy, które musisz wiedzieć o Krakowie, przyjeżdżając tu na studia!