Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dla takich widoków wybudowali wieżę widokową na Malniku w Muszynie. Niesamowity spektakl na niebie uchwycony na zdjęciach

Alicja Fałek
Alicja Fałek
Z wieży widokowej na górze Malnik w Muszynie przy sprzyjających warunkach można podziwiać Tatry. Ten widok robi wrażenie
Z wieży widokowej na górze Malnik w Muszynie przy sprzyjających warunkach można podziwiać Tatry. Ten widok robi wrażenie Artur Królikowski
Niebawem oddana do użytku zostanie wieża widokowa na górze Malnik w Muszynie. Władze uzdrowiska czekają na ostateczny odbiór nowej atrakcji turystycznej. Na otwarcie obiektu czeka wielu turystów, którzy nie mogą się doczekać wędrówki na szczyt. Tym bardziej, że sam burmistrz podsyca apetyt publikując zdjęcia niesamowitych widoków.

Choć w niedzielę, 5 listopada, pogoda nie rozpieszczała Małopolan i mieszkańców Sądecczyzny, to zapadający zmrok niektórym wynagrodził szary i deszczowy dzień. Popołudniową poprawę pogody postanowił wykorzystać na wędrówkę na górę Malnik Artur Królikowski, mieszkaniec Muszyny i zaprzyjaźniony z naszą redakcją fotograf. Miał nosa, bo zachodzące słońce, razem z chmurami, na niebie dało niesamowity spektakl. Widoczne z oddali słowackie Tatry, tylko dodały zdjęciom uroku. Na swoim profilu na Facebooku opublikował je burmistrz Muszyny Jan Golba informując, że jeszcze trwają odbiory wieży widokowej.

Nic więc dziwnego, że władze Muszyny postanowiły wykorzystać potencjał turystyczny wznoszącego się na wysokość 726 m szczytu w zachodniej części Gór Leluchowskich. Podziwiać można z niego panoramę Tatr słowackich, Jaworzynę, wieżę widokową na Radziejowej, szczyt Pienin czy Wysoką.

W połowie maja tego roku ruszyła budowa wieży widokowej na Malniku, której podjęła się firma InfraTel z Rybnika. Wówczas przygotowywano grunt i wylano fundamenty obiektu. Sama stalowa konstrukcja była realizowana u wykonawcy. Następnie gotowe elementy przetransportowano na szczyt i montowano. Później uzupełniły ją drewniane elementy.

Wieża widokowa na Malniku ma 42 metry wysokości. Jej górna platforma widokowa została zadaszona i króluje ponad koronami drzew. Obiekt jest wyposażony w kamerę internetową zasilaną hybrydowo, a także plansze z panoramami i opisami poszczególnych widoków.

Pustynia Błędowska, czyli największa atrakcja turystyczna w powiecie olkuskim

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska