Jacek Kmiecik
Gerard Moreno (w środku) celebruje zwycięską bramkę z rzutu karnego z klubowym kolegą Samu Chukwuezem w meczu Villarealu z Realem Madryt EPA/PAP
Sensacyjnej drugiej porażki w bieżącym sezonie doznał w 16. koljce LaLiga obrońca tytułu Real Madryt, przegrywając na wyjeździe z Villarrealem 1:2.

Dla Villarrealu gole strzelili Jeremy Pino w 47. minucie i wybrany najlepszym piłkarzem meczu Gerard Moreno w 63. minucie z rzutu karnego przyznanego przez sędziego Cesara Soto Grado za dotknięcie piłki ręką przez leżącego na ziemi Davida Alabę.

Sędziowski kompromis – przyznał obu zespołom dwa wątpliwe karne

– Jedna z rąk Davida leżała na ziemi, ponieważ poślizgnął się i chciał wstać. Sędziego nie obchodzi, że jest to ramię wspierające i nie może oderwać ręki. Nie wiem, czy to normalne, ale nigdy nie podano nam tego jako przykładu przewinienia, więc zobaczymy, czy (sędziowie) wrócą, aby z nami o tym porozmawiać. Jeśli sędzia podyktował rzut karny, który był trochę wątpliwy dla nich, to taki sam rzut karny przyznał (przeciwko nam). Oczywiście, to jest jakiś kompromis – skomentował bramkarz Realu, Thibaut Courtois.

Benzema zrównał się ligowymi bramkami z legendarnym Di Stefano

Trzy minuty wcześniej za podobne przewinienie w polu karnym „Żółtej Łodzi Podwodnej” sędzia Soto Grado podyktował rzut karny dla „Los Blancos”, który na bramkę zamienił Karim Benzema. Tym samym strzelił gola w czwartym ligowym meczu z rzędu i było to jego 8. trafienie w 9 występach LaLiga w obecnym sezonie. Był to równiez 227 gol Francuza w hiszpańskich rozgrywkach ligowych i pod tym względem zrównał się z Alfredo Di Stefano – obaj zajmują 6. miejsce na liście najlepszych strzelców w historii ligi. Wyprzedzają ich Lionel Messi (472 gole), Cristiano Ronaldo (311), Telmo Sarra (251), Hugo Sanchez (234) i Raul (228).

Real w pięciu ostatnich meczach poniósł dwie porażki i raz zremisował

– Grali lepiej od nas. Kiedy przeciwnik robi to lepiej, zasługuje na zwycięstwo. Widzę, że zespół jest całkiem świeży. Wynik meczu nie wynikał z problemów z fizycznością. W drugiej połowie bardzo się staraliśmy. Walczyliśmy do samego końca – przyznał trener Realu, Carlo Ancelotti.

„Królewscy” z pięciu ostatnich ligowych meczów wygrali zaledwie dwa – u siebie za Cadizem (2:1) i na wyjeździe z Valladolid (2:0), przegrali też dwa, oba na wyejździe – z Rayo Vallecano (2:3) i Villarrealem (1:2), a także raz zremisowali u siebie z Gironą (1:1).

Real zajmuje 2. miejsce w tabeli LaLiga z 38 punktami, Villarreal plasuje się na 5. pozycji z 27 punktami.