- Prezydent Aleksander Miszalski od początku kadencji konsekwentnie podejmuje działania na rzecz ochrony unikalnego charakteru Hali Targowej. W ostatnich tygodniach rozpoczął rozmowy z inwestorem, który realizuje inwestycję w kompleksie Hali, aby omówić z nim przyszłość budynku dawnej chłodni i wypracować rozwiązania, które zabezpieczą interesy mieszkańców i pozwolą zachować historyczny charakter tego obszaru - informuje Joanna Krzemińska, rzeczniczka prezydenta Krakowa.
Przypomnijmy, że niedawno Rada Dzielnicy II Grzegórzki podjęła uchwałę, w której zawnioskowała do prezydenta Krakowa o podjęcie zdecydowanych i skutecznych działań, które uniemożliwią powstanie klubu nocnego, dyskoteki lub innego lokalu rozrywkowego w kompleksie budynków Hali Targowej.
Drugi wniosek dotyczy przeprowadzenia konsultacji społecznych w sprawie sposobu zagospodarowania budynku dawnej chłodni należącego do kompleksu budynków Hali Targowej.
- W kontekście propozycji przeprowadzenia konsultacji społecznych kluczowe jest uwzględnienie uwarunkowań prawnych i własnościowych. Na tę chwilę priorytetem jest wypracowanie realnych, skutecznych rozwiązań, które pozwolą zagospodarować budynek w sposób zgodny z oczekiwaniami społecznymi - wyjaśnia Joanna Krzemińska.
Przypomnijmy, że mieszkańców protestujących przeciwko tworzeniu lokalu rozrywkowego w kompleksie handlowym w centrum Grzegórzek, prezydent Aleksander Miszalski wsparł wiosną 2024 roku, wtedy kandydat na prezydenta Krakowa. Sprzeciw lokalnej społeczności poparli także parlamentarzyści.
Więcej na temat zagospodarowania Hali Targowej, obaw mieszkańców i działań Rady Dzielnicy II Grzegórzki pisaliśmy tutaj: