Ekstraklasa koszykarek. Wiślaczki po dogrywce w finale!

Justyna Krupa
Wiślaczka Ewelina Kobryn zdobyła najwięcej punktów w niedzielnym meczu
Wiślaczka Ewelina Kobryn zdobyła najwięcej punktów w niedzielnym meczu Anna Kaczmarz
Wisła Can-Pack Kraków awansowała do wielkiego finału ekstraklasy koszykarek po drugim zwycięstwie nad Artego w Bydgoszczy.

Przed starciami w Bydgoszczy Wisła remisowała z Artego w półfinałowej serii 1:1. W trzecim półfinałowym spotkaniu zwyciężyły krakowianki 68:63. Obfitowało ono w niezwykłe zwroty akcji.

W niedzielę długo wydawało się, że Wisła jest na dobrej drodze, by spokojnie zapewnić sobie kolejne zwycięstwo, bo do przerwy prowadziła 31:24. Ale później znów nastąpił zaskakujący zwrot akcji. Trzecią kwartę wiślaczki przegrały aż 7:21.

W ekipie Artego dwoiła i troiła się Maurita Reid. Z kolei w Wiśle lepiej niż w sobotnim starciu prezentowała się rozgrywająca Sandra Ygueravide. Brakowało jednak wsparcia innych obwodowych „Białej Gwiazdy”, bo Hind Ben Abdelkader i Meighan Simmons na pewno tego meczu nie zaliczą do udanych.

W czwartej kwarcie Wisła mozolnie odrabiała straty. Na 13 sekund przed końcem spotkania, po rzutach osobistych Ygueravide, Wiśle udało się doprowadzić do remisu. Konieczna okazała się dogrywka.

W dodatkowym czasie gry przebudziła się Ben Abdelkader, trójkę trafiła też Ygueravide. Wiślaczki wywalczyły trzecie zwycięstwo w serii i tym samym awansowały do wielkiego finału ekstraklasy.

Artego Bydgoszcz – Wisła Can-Pack Kraków 60:68 (11:19, 13:12, 21:7, 11:18, d: 4:12)

Artego: Stallworth 16, Reid 16 (1x3), Międzik 3 (1x3), Rooney 2, Koc 0 - Mosby 13, Suknarowska 8 (1x3), Szczechowiak 2.

Wisła: Kobryn 18 (2x3), Ygueravide 15 (3x3), Gidden 13, Ben Abdelkader 7 (1x3), Ziętara 4 - Pop 7 (1x3), Szott-Hejmej 4, Szumełda-Krzycka 0, Simmons 0.

Stan rywalizacji:
3:1 dla Wisły.

Materiał oryginalny: Ekstraklasa koszykarek. Wiślaczki po dogrywce w finale! - Dziennik Polski