Nowa szefowa TVP3 w Krakowie zastąpiła p.o. Alicję Popiel - wieloletnią dziennikarkę i reportażystkę krakowskiego oddziału telewizji. Popiel z kolei na przełomie 2023/2024 tymczasowo zastąpiła dotychczasowego dyrektora krakowskiego oddziału - Rafała Marka, który pełnił to stanowisko przez ok. 4 lata.
Ewa Godlewska-Jeneralska oprócz kierowania krakowską Telewizją Polską, do marca ma również tymczasowo pełnić tę funkcję w TVP3 Kielce. To jeden z regionalnych serwisów, który długo musiał czekać na wznowienie emisji (red. które zaplanowano na czwartek, 25 stycznia br.). W Kielcach za około miesiąc nowym dyrektorem ma zostać Piotr Rogoziński.
- Dla telewizji najważniejsze dziś jest odbudowanie zaufania społecznego, które w ostatnich latach zostało mocno nadszarpnięte. Krakowski ośrodek może nie był w czołówce tych, które najbardziej skręciły w stronę jednej partii, ale i tu były elementy nie do przyjęcia - powiedziała w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Ewa Godlewska-Jeneralska.
Przypominamy, że 20 grudnia ubr. po objęciu zarządu nad Telewizją Polską przez nową władzę, zawieszono emisję TVP3 razem z TVP Info. TVP3 wznowiła emisję 6 dni później, ale bez pasm regionalnych, które dopiero w kolejnych tygodniach zaczęto stopniowo przywracać. Dla przykładu, TVP3 Kraków "Kronika" powróciła 28 grudnia.
Nowa dyrektor TVP3 Kraków zapowiedziała, że po blisko 6 latach przerwy wróci program "Młodzież kontra...", którego emisja zakończyła się pod koniec 2018 roku. Gospodarzem programu bez zmian będzie Sławomir Mokrzycki. "Młodzież kontra..." była nadawana przez blisko18 lat. To program, w którym młodzi ludzie – w tym członkowie młodzieżówek partyjnych - odpytywali polityków.
Ewa Godlewska-Jeneralska była związana z TVP przez ponad 30 lat. Najpierw zaczynała jako prezenterka "Wiadomości", a w 1991 roku rozpoczęła pracę w "Panoramie", gdzie przez kolejne lata pełniła funkcje producentki i wydawcy. Jej współpraca z Telewizją Polską zakończyła się w 2016 roku - tuż po tym jak Jacek Kurski został nowym prezesem TVP. Ewa Godlewska-Jeneralska wróciła do TVP pod koniec grudnia 2023 roku i dołączyła do zespołu przygotowującego "19.30".
Sąd rejonowy odmówił ujawnienia otwarcia likwidacji TVP w Krajowym Rejestrze Sądowym
Przypominamy, że w grudniu 2023 roku minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz poinformował o postawieniu w stan likwidacji spółek Telewizja Polska S.A., Polskie Radio S.A. oraz Polskiej Agencji Prasowej S.A.
W poniedziałek, 22 stycznia br. sąd rejonowy odmówił ujawnienia otwarcia likwidacji TVP w Krajowym Rejestrze Sądowym. Wcześniej podobna odmowa dotyczyła ujawnienia otwarcia likwidacji Polskiego Radia w KRS.
Jak poinformowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego: "sam wpis do Krajowego Rejestru Sądowego jest nazywany deklaratywnym, co oznacza, że pełni funkcję informacyjną".
- W momencie, kiedy następuje odmowa takiego wpisu, można tę odmowę skarżyć albo po prostu złożyć sprzeciw. Efektem złożenia sprzeciwu jest to, że ta odmowa, ta czynność administracyjna sądu przestaje mieć znaczenie - prawnie nie ma żadnych skutków tak długo, dopóki prawomocnym wyrokiem sądu uchwała Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy o ustanowieniu – w tym wypadku likwidatorów – nie zostanie przez sąd unieważniona. To jest długa droga sądowa dwuetapowa i potrwa. Dzisiejszy (red. 22.01.2024r.) brak wpisu nie ma żadnego znaczenia dla funkcjonowania tych spółek – podkreślał minister Bartłomiej Sienkiewicz.
- „Telewizja Polska S.A. jest nadal w stanie likwidacji na podstawie uchwały Walnego Zgromadzenia Spółki (WZA), likwidatorem Spółki jest Pan Daniel Gorgosz, powołany tą samą uchwałą WZA” - głosi komunikat szefa resortu kultury.
Internetowi oszuści w natarciu!
