Ewidentna ręka. Polsce należał się rzut karny w meczu Anglią?

Jacek Czaplewski
Polsce należał się rzut karny w meczu  Anglią
Polsce należał się rzut karny w meczu Anglią
Polska nieznacznie przegrała z Anglią na Wembley (1:2). Telewizyjne powtórki z meczu potwierdziły jednak, że przy stanie 0:1 naszej reprezentacji należał się rzut karny. - Na tym poziomie potrzebujemy VAR. Daje nam to większe zaufanie do wydarzeń na boisku - tłumaczy Paulo Sousa. Portugalczyk o wideoweryfikacji mówił również po remisie z Węgrami (3:3).

Polska została skrzywdzona w 52 minucie. To wtedy Maciej Rybus wrzucił piłkę w pole karne, gdzie do strzału składali się Krzysztof Piątek z Arkadiuszem Milikem. Po główce tego pierwszego trafiony w rękę został autor decydującej bramki, Harry Maguire.

Wszystkie trzy ujęcia kamer potwierdziły zagranie ręką. Przewinienia nie dostrzegli jednak ani sędzia główny Björn Kuipers (Holandia), ani jeden z jego asystentów. Inna rekacja była za to wtedy, gdy przy linii końcowej Michał Helik wyciął rozpędzonego Raheema Sterlinga.

- Stuprocentowy karny dla nas - potwierdza Michał Listkiewicz w rozmowie dla WP Sportowe Fakty. - Maguire zagrał ręką celowo i należało przerwać grę. Sędzia ze swojej perspektywy nie mógł tego zauważyć, ale gdyby na stadionie była wideoweryfikacja, na pewno dostalibyśmy jedenastkę.

Za czasów Waldemara Fornalika w el. MŚ 2014 Holender nie uznał bramki Jakuba Błaszczykowskiego. Mecz zakończył się remisem 1:1:

REPREZENTACJA w GOL24

Miało być łatwo i przyjemnie, a było zupełnie inaczej. W Warszawie reprezentacja Polski długimi fragmentami biła głową w mur. Trzy punkty naszej drużynie zapewnił Robert Lewandowski, który nie tylko wykańczał akcje, ale i włączał się do rozgrywania piłki. W końcówce trafił jeszcze debiutant Karol Świderski i ostatecznie pokonaliśmy Andorę 3:0. Zobaczcie, jak internauci skomentowali pojedynek z europejskim kopciuszkiem.

Sousa się postarzał. MEMY o meczu Polska - Andora [GALERIA] ...