Wojciech Słomka przeniósł się zimą z zespołu Progresu do Wisły Kraków
Wojciech Słomka przeniósł się zimą z zespołu Progresu do Wisły Kraków fot. Katarzyna Hołuj
Piłka nożna. Rozpoczęła się wiosenna część rozgrywek w Centralnej Lidze Juniorów z udziałem Cracovii, Wisły i Progresu Kraków.

Jagiellonia Białystok - Progres Kraków 6:0 (3:0)

Bramki: 1:0 samobójcza 25, 2:0 Kiczuk 30, 3:0 Mystkowski 33, 4:0 Kaczmarczyk 54, 5:0 Olszewski 62, 6:0 Polkowski 82.

Jagiellonia: Gostomski - Olszewski, Kiczuk Maliszewski, Pigiel - Prusaczyk (84 Toczydłowski), Tabor - Kaczmarczyk (67 Domański), Polkowski, Prolejko (61 Ciborowski) - Mystkowski (73 Ren-kowski).

Progres: Ciężkowski - Kantyka, Ozga, Sikora, Górecki - Majka (65 Romuzga), Pietrzyk (65 Niepokój), Linca (85 Radwanek), Kurek, Szcząber (65 Gwiazda) - Stanek.

Dla mających w tym sezonie bardzo ambitne plany drużyn był to niezwykle ważny mecz. W składzie „Jagi” znaleźli się piłkarze z kadry pierwszej drużyny i przewaga gospodarzy była bardzo wyraźna. Nie zmieniła tego nawet okoliczność, że od 37 minuty Jagiellonia grała w dziesiątkę, gdy arbiter wykluczył z gry Kiczuka, który sfaulował brutalnie wychodzącego na czystą pozycję Stanka.

- Przegraliśmy to spotkanie w głowach. Nie graliśmy „swojej” piłki, byliśmy spięci i zagraliśmy bardzo nerwowo. Już dawno nie mieliśmy w meczu tylu strat, z czego przeciwnik bardzo korzystał. Jagiellonia była wyraźnie lepsza i przyjmujemy z pokorą udzieloną nam lekcję - powiedział trener Progresu Mateusz Miś.

Wisła Kraków - Znicz Pruszków 1:1 (0:1)

Bramka dla Wisły: Porębski 72 karny.

Wisła: Chorążka - Peterka, Tracz, Laskoś (74 Stawowy), Rogóż - Skórski, Kociołek (90 Rak), Porębski, Słomka, Grzybek (90 Plewka) - Purcha (60 Wyjadłowski).

Walcząca o utrzymanie w CLJ Wisła włączyła do kadry obiecujących graczy z rocznika 2000 (Patryk Plewka, Błażej Skórski, Karol Rak), a zespół wzmocnił także Wojciech Słomka, którego klub pozyskał z Progresu z myślą o grze w pierwszej drużynie.

Pierwsza połowa miała wyrównany przebieg. Po zagraniu Grzegorza Kociołka dobrej okazji nie wykorzystał Bartłomiej Purcha, zaś rywal wyszedł na prowadzenie po strzale z rzutu karnego. W II połowie przeważała Wisła, ale zagrała bardzo nieskutecznie. Do remisu doprowadził Przemysław Porębski, który pewnie wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul na Adrianie Grzybku. Kolejne okazje dla „Białej Gwiady” mieli Grzybek i Porębski.

W innych meczach: Korona Kielce - Polonia Warszawa 3:2, Stal Mielec - ŁKS Łódź 1:1, TOP 54 Biała Podlaska - Neptun Końskie - odwołany, UKS SMS Łódź - Resovia 4:2, Legia Warszawa - Cracovia - przełożony na 26 marca.

Materiał oryginalny: Falstart Progresu, tylko remis Wisły. Rozpoczęła się wiosna w Centralnej Lidze Juniorów - Dziennik Polski