Jacek Czaplewski
Przerwana seria Puszczy. Stomil wygrał dzięki wolnemu i kontrze
Przerwana seria Puszczy. Stomil wygrał dzięki wolnemu i kontrze IPLA TV
Fortuna 1 Liga. Pierwszy raz od ponad miesiąca Puszcza Niepołomice przegrała mecz. U siebie po dość wyrównanych 90 minutach uległa Stomilowi Olsztyn 0:2.

Mecz Puszcza Niepołomice - Stomil Olsztyn 0:2
Mecz w Niepołomicach wyglądał mniej więcej tak, jak starcia obu drużyn z poprzedniego sezonu; to znaczy mało było w nim konkretów. Wydawało się nawet, że trzeci raz z rzędu padnie wynik 0:0.

Przed przerwą Stomil miał jedną dobrą okazję, gdy w podbramkowym zamieszaniu uderzył tuż obok słupka. Puszcza tak naprawdę największe zagrożenie sprawiła po prezencie od rywali, lecz Vjaceslavs Kudrjavcevs uratował drużynę z Olsztyna, zatrzymując Jakuba Bartosza.

Stomil wygrał, bo wykorzystał okazje z drugiej połowy. Po wrzutce z rzutu wolnego i przedłużeniu piłki w szesnastce trafił Wiktor Biedrzycki. Później Damian Sierant obił poprzeczkę i gdy wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem 1:0 to przed ostatnim gwizdkiem kontrę zwieńczył Koki Hinokio.

Puszcza najlepszej okazji w meczu nie wykorzystała w 82 minucie, gdy po Michale Klecu minimalnie nad poprzeczką dobił Erik Cikos.

Piłkarz meczu: Vjaceslavs Kudrjavcevs