Fundacja La Fauna siedzibę ma w Krakowie, ale działa w całej Małopolsce i częściowo w ościennych województwach. Działają w kilka osób, bez przytuliska. Uratowane przez nich psy i koty trafiają do domów tymczasowych i hoteli dla zwierząt. - Taka formuła to ogromny wysiłek organizacyjny, ale dla zwierzaków krótsza droga do nowego życia. Nie mamy żadnych dofinansowań, działamy dzięki Wam – darczyńcom! - podkreślają przedstawicielki La Fauny.
La Fauna pomaga i sama potrzebuje pomocy
Jedna z ich ostatnich interwencji pokazuje słabość systemu. Prawie dwa lata temu odebrali sporego psa Hektora z olbrzymim guzem na łapie. Jego właścicielka nic nie robiła, by ulżyć mu w cierpieniu. "Sprawa Hektora ciągnie się już półtora roku i wciąż nie doczekaliśmy się wyroku skazującego właścicielkę alkoholiczkę, która doprowadziła go do takiego stanu. Baaa... sprawa już raz była umorzona, ale my się łatwo nie poddajemy." - opowiadają. Wczoraj (13 listopada) z tego samego miejsca odebrali kolejnego psiaka, z wielkim, krwawiącym guzem na oku.
"Czy naprawdę trzeba było aż kolejnego nieszczęścia, żeby nasz opieszały system sprawiedliwości zadziałał i nałożył na tę kobietę zakaz posiadania zwierząt???" - pytają bezradne.
Konkurs dla organizacji pomagającym zwierzętom
Błagają wręcz o pomoc i udział w konkursie na ich rzecz, który zorganizowany jest na stronie Ratujmy Zwierzaki. Organizacja, która zdobędzie najwięcej unikalnych darczyńców ma szansę na wysoką dotację. Pula nagród wynosi 600 tys. zł
Tu można wesprzeć fundację La Fauna i pomoc w konkursie TUTAJ
Zobaczcie też podopiecznych fundacji La Fauna, którzy szukają nowych domów
WAŻNE zasady adopcji psów i kotów
By adoptować zwierzę, najpierw trzeba wypełnić ankietę adopcyjną
Ankieta przedadopcyjna jest TUTAJ
Fundacja poszukuje także domów tymczasowych dla uratowanych zwierząt. By w ten sposób pomóc także trzeba wypełnić ankietę:
Ankieta na dom tymczasowy. TUTAJ
- Małopolska ma coraz więcej mieszkańców, ale przybywa nie po równo
- Most nad Sołą w Oświęcimiu ma 100 lat! Przed wojną to była imponująca konstrukcja
- Pustynia Błędowska w słoneczną jesień. Rowerzyści, spacerowicze i... grzybiarze
- Tylko w tym sezonie Energylandię odwiedziły dwa miliony osób
- Powiat chrzanowski. Połączyli siły, by przygotować się na transformację energetyczną
- Aksam odradza się z popiołów. "Nieszczęście mobilizuje" - mówi właściciel firmy
Gęsi nad Chechłem w Trzebini
