Fundacja "Nie lękajcie się" opublikowała mapę kościelnej...

  Fundacja "Nie lękajcie się" opublikowała mapę kościelnej pedofilii w Polsce. Jest na niej Kraków

  Zdjęcie autora materiału
  Bartosz Dybała

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Fundacja "Nie lękajcie się" opublikowała mapę kościelnej pedofilii w Polsce. Jest na niej Kraków
  1/4

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  Fundacja "Nie lękajcie się" opublikowała mapę kościelnej pedofilii w Polsce. Powstała głównie na podstawie informacji prasowych, jak również zgłoszeń ofiar.
  "Mapa kościelnej pedofilii w Polsce zawiera informacje opublikowane wcześniej w lokalnych i ogólnopolskich mediach. Na mapie oznaczamy sprawców i podejrzanych, ale przede wszystkim ich ofiary (stanowiące znacznie większą grupę), bo to krzywda dzieci i skrzywdzonych w dzieciństwie dorosłych leży w centrum naszych zainteresowań. Na mapie oznaczamy też niektóre miejscowości, z których otrzymaliśmy zgłoszenia od ofiar (kolejne będziemy dodawać stopniowo w miarę uzyskiwania zgód od zgłaszających)" - czytamy na stronie fundacji "Nie lękajcie się", która opublikowała mapę.




  Mapa kościelnej pedofilii 2018. Co oznaczają poszczególne kolory?


  • czarne – miejsca, w których przestępstw dopuszczali się duchowni skazani za czyny pedofilne. Na mapie podano ich inicjały, krótki opis sprawy i linki do stron mediów, które ją opisały. Fundacja “Nie lękajcie się” zebrała przypadki 63 skazań
  • pomarańczowe – miejsca, w których duchowni prawdopodobnie molestowali dzieci. Na mapie można znaleźć linki do artykułów, w których opisano oskarżenia wobec nich. Sprawy te nie miały jednak finału w sądzie, m.in. z powodu ich przedawnienia. Fundacja zebrała 50 takich doniesień
  • szare – miejsca, z których Fundacja otrzymała zgłoszenia od osób molestowanych w dzieciństwie przez duchownych. Zgodziły się na opowiedzenie anonimowo swojej historii i upublicznienie nazwy miejscowości, w której doszło do przestępstwa. Fundacja zebrała 35 takich relacji
  • bordowe – miejsca, z których pochodzą ofiary molestowania w polskim kościele, które zgłosiły się do Fundacji. Chciały pozostać zupełnie anonimowe, dlatego na mapie jedynie orientacyjnie oznaczono miejsce przestępstwa. Fundacja otrzymała 259 takich zgłoszeń



  Pojawił się na niej też Kraków. Na jego terenie oznaczono trzy punkty. W opisie jednego z nich umieszczono link do wywiadu, jaki tygodnik "Wprost" przeprowadził z Korą (zmarła 28 lipca). "Kora, artystka, pierwszy raz wspomniała o ty, że jako mała dziewczynka była wykorzystywana przez księdza, w książce "Podwójna linia życia", napisanej z Kamilem Sipowiczem na początku lat 90. W piosence "Zabawa w chowanego opowiada" o tym po raz kolejny" - czytamy na stronie fundacji.

  Przypomnijmy, że Kora jest autorką piosenki "Zabawa w chowanego", w której opowiedziała historię z dzieciństwa, kiedy była molestowana przez księdza. "Ksiądz mieszkał w domu, który do dziś stoi w Krakowie i pokazuję go wszystkim znajomym.

  Tuż przy kościele św. Szczepana. W piosence śpiewam o kościele pod innym wezwaniem, ale tylko dlatego, że imię Szczepan było za długie i źle się rymowało. Zresztą nazwa jest bez znaczenia. Dom księdza był cały obrośnięty winoroślą. Rodziła pyszne, słodkie winogrona. W moim dzieciństwie winogrona były czymś, co znałam z rysunków, tak jak dziecko mieszkające na Syberii zna krowę. Ksiądz zaprosił mnie na swoje winogrona. Całkiem możliwe, że nie mnie jedyną" - opowiadała Kora w wywiadzie dla tygodnika "Wprost".

  W opisie drugiego z punktów widnieje lakoniczna informacja: "ofiara księdza". Z kolei w opisie trzeciego zostały umieszczone linki do artykułów "Gazety Wyborczej", w której dziennikarze opisali historię matki molestowanego chłopca, którego dane magistrat przesłał do kilkuset krakowskich szkół. Kobieta pozwała za to gminę. Dane zostały umieszczone w piśmie, ostrzegającym przed zatrudnianiem w szkołach Pawła J., kleryka, skazanego za pedofilię.



  "Mamy nadzieję, że mapa pomoże pokrzywdzonym znaleźć siłę do walki o zadośćuczynienie – poczucie osamotnienia i niewiedza o innych pokrzywdzonych działa na korzyść sprawców. Mamy nadzieję, że mapa zachęci dziennikarzy do prześledzenia spraw, których finału w tej chwili nie znamy – czy sprawcy dalej pracują jako księża? czy mają kontakt z dziećmi?" - czytamy na stronie Fundacji.

  Fundacja "Nie lękajcie się" niesie pomoc ofiarom nadużyć seksualnych, w tym molestowanym przez osoby duchowne.


  Pedofilia w kościele - skala zjawiska w Polsce.



  KONIECZNIE SPRAWDŹ:

  Komentarze (29)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Celibat przyczyną patologii

  Sokular (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Gdyby Kościół zdobył się na likwidację celibatu miałby szansę przetrwać kryzys.Ponadto wchodzenie do polityki też czyni go sezonowym i traci .....owieczki oraz opinię ponadczasowego.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pedo filia

  Jaś (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

  Teraz zróbcie mapę pedofilii wśród nauczycieli, wojskowych, urzędników samorządowych i policjantów. A na koniec wśród członków peło.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Rozne opinie

  Dx (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 6

  Biskup Pieronek powiedzial; ze widzial gorsze sytuacje, niz te pokazane w filmie "Kler" , takze wyobrazcie sobie co tam sie dzieje naprawde, hmmm

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wake up

  Karol (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 6

  Zwolennicy kosciola nigdy sie nie obudza, widac to po komentarzach tutaj

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  dobrze zapłacili nienawistnikom

  abtykom (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 9

  Gdzie w internecie dokładne mapy niemieckich:
  obozów i ich filii,
  rozstrzelań i łapanek,
  zniszczeń, wyburzeń,
  pacyfikacji i wywózek do pracy
  itd, itp.
  No gdzie niemiecka gadzinówo !


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tytuł

  Podpis (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 5

  Poszukaj a znajdziesz - bezmózgi żulu...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  byly miistrant

  krk (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 5

  Ciekawe ze- w czasie nauki aspiranci nie sa badani ;proste pokazac im,jemu gola du...chlopa . jak mu kuska stanie to nie powinien miec szans KSIENNDZEM byc -!!! Jasne !?


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Sugestia

  nauczyciel (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

  Naucz się po polsku pisać a potem pisz swoje androny . I jeszcze pytanie : co tutaj robią aspiranci ??

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ...

  Pn (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 4

  40% ofiar to chłopcy. W społeczeństwie homo jet ok 1-2 % i ta mała grupka odpowiada za 40% aktów pedofilskich. Ta mapka pokazuje jakim zagrożeniem dla dzieci są homoseksualiści.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Lewaki przodują w tym

  Satyr (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 4

  A przecież jeden z lewaków ( Daniel Cohn -Bendit ) z Parlamentu Europejskiego jest zwolennikiem pedofilii. Do sprawdzenia w internecie .

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zależność znaczna

  Rukola (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 4

  Zawsze niemal w parze : homoseksualizm i pedofilia .

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  pedo homo

  KRAK (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 4

  powinno sie napisane ze wiekszosc z nich to homoseksualisci tak propmowani przez rozne marsze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Wybieramy OSOBOWOŚCI ROKU w Małopolsce

  Wybieramy OSOBOWOŚCI ROKU w Małopolsce

  Wybieramy MISTRZÓW URODY w Małopolsce - GŁOSOWANIE

  Wybieramy MISTRZÓW URODY w Małopolsce - GŁOSOWANIE

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Ustawa tytoniowa: To jest wojna o ludzkie życie

  Ustawa tytoniowa: To jest wojna o ludzkie życie