Garbarnia Kraków. Bezbramkowy remis "Brązowych" w sparingu w Sosnowcu z I-ligowym Zagłębiem [ZDJĘCIA]

Bezbramkowy sparing Zagłębie Sosnowiec - Garbarnia Kraków
Bezbramkowy sparing Zagłębie Sosnowiec - Garbarnia Kraków Lucyna Nenow
W sparingowym meczu piłkarskim, rozegranym na bocznym boisku Stadionu Ludowego w Sosnowcu, II-ligowa Garbarnia Kraków (10. miejsce w tabeli) zremisowała z I-ligowym Zagłębiem (17., przedostatnia lokata) 0:0.

Gospodarze górowali nad rywalami, jeśli chodzi o posiadanie piłki, prowadzenie gry. Mieli przewagę, ale nie potrafili jej udokumentować choćby jednym golem. Goście grali bardzo dobrze w defensywie, skutecznie przeszkadzali sosnowiczanom w rozwijaniu ofensywnych akcji, stosowali pressing. Obu drużynom rzadko udawało się poważniej zagrozić bramce przeciwnikom, żadna z akcji nie zakończyła się strzałem, po którym bramkarze musieliby wyciągać piłkę z siatki.

Golkiperów Zagłębia usiłowali zaskoczyć przed przerwą Marek Masiuda (po podaniu Kamila Kuczaka) i Grzegorz Marszalik (po zagraniu Michała Fidziukiewicza) oraz w drugiej połowie Jakub Kowalki i Jakub Janik (obaj z rzutu wolnego), a także Fidziukiewicz. Sosnowiczanie także bez skutku strzelali. Ani Dorian Frątczak, ani obchodzący w dniu meczu 29. urodziny Aleksander Kozioł nie dali się pokonać.

Drużynę Zagłębia prowadził były piłkarz m.in. Wisły Kraków i Hutnika Kraków oraz trener Wisły i Sandecji Nowy Sącz Kazimierz Moskal, a w jej składzie wystąpili m.in. były obrońca Cracovii Piotr Polczak i były pomocnik Wisły Patryk Małecki.

Zagłębie Sosnowiec - Garbarnia Kraków 0:0
Zagłębie: Frankowski (46 Stępniowski) - Turzyniecki (46 Ryndak), Duriska (46 Polczak), 17. Radkowski (79 Machała), Gojny (79 Wiszniowski), Korzeniecki (62 Misak) - Seedorf (62 Szwed), Ambrosiewicz (67 Karbowy), Oliveira (62 Małecki), Pawłowski (62 Maia) - Sobczak (67 Gregorio).
Garbarnia: I połowa: Frątczak - Kowalski, Masiuda, Rutkowski, Górecki - Morys, Kuczak, Duda, Marszalik, Wacławek- Fidziukiewicz; II połowa: Kozioł - Surma, Laskoś, Nakrosius, Pająk - Kołbon, Janik, Malik, Radwanek, Górski - Feliks.