Generator obrazów AI. Jak to działa?
Stron internetowych i aplikacji, które potrafią "rysować" abstrakcyjne obrazy, jest dostępnych w sieci dużo. Zasady działania ich wszystkich są podobne i dość proste: wpisujesz polecenie ze słowami kluczowymi, a komputer - korzystając ze swojej bazy danych i algorytmów - tworzy obraz. Różne generatory dają różne efekty. Jedne lepsze, inne gorsze. Są też niesamowite propozycje.
W przypadków herbów klubów piłkarskich staraliśmy się w poleceniu podać jak najwięcej jasnych informacji o danym zespole - głównie przydomki, barwy klubowe, elementy charakterystyczne. Np. przy Wiśle Kraków oczywiście wpisaliśmy "białą gwiazdę" oraz dodatkowo kolory czerwony i niebieski. Przy Puszczy słowem kluczowym był "żubr", przy Bruk-Becie Termalice - "słoń".
HERBY MAŁOPOLSKICH KLUBÓW WEDŁUG AI [kliknij i przewijaj zdjęcia w dół]
Sztuczna inteligencja nie zawsze radzi sobie z... nazwami własnymi
Przejrzenie galerii wskazuje, że zasoby i "pomysłowość" generatorów obrazów jest duża, ale są też problemy, z którymi sztuczna inteligencja średnio sobie radzi. Głównie to nazwy klubów, które niejednokrotnie zostały przekręcone, czasami w znaczny sposób, i to bez żadnego uzasadnienia. Takie herby zazwyczaj odrzucaliśmy, choć są w naszej galerii ciekawe projekty, które mają takie pomyłki.
Tutaj znajdziesz zaproponowane przez sztuczną inteligencję herby najbardziej znanych małopolskich klubów, m.in. Wisły, Cracovii, Hutnika, Garbarnia czy Wieczystej. Są też przedstawiciele niższych lig z naszego regionu, np. Zieleńczanka (czyli popularne "Koniczynki") i LKS Niedźwiedź.
