FLESZ - Katastrofa klimatyczna coraz bliżej. Polska ugotuje się w skwarze
Młoda Ziemia bardzo się różniła od współczesnej. Nie istniały na jej powierzchni oceany, a atmosfera pozbawiona była tlenu. Była często bombardowana przez planetoidy i materiały pozostałe po uformowaniu się planet Układu Słonecznego.
Nowsze badania sugerują, że tworzenie się skorupy ziemskiej trwało 100 milionów lat. Na podstawie badań kryształów z najstarszych skał uważa się, że skorupa ziemska istniała już 4,5 mld lat temu. Z powłoki ziemskiej wydalana była woda, wulkany odprowadzały do atmosfery także inne gazy, tworząc w ten sposób drugą atmosferę Ziemi. Woda była dostarczana również przez uderzające w Ziemię meteoroidy.
Opady atmosferyczne doprowadziły w ciągu 750 milionów lat do utworzenia się oceanów. Niedawno opublikowane wyniki prac naukowych sugerują, że oceany mogły wytworzyć się już 4,2 miliarda lat temu.
Około 600 milionów lat temu powstał superkontynent Pannocja, który niedługo, bo 60 milionów lat później, rozpadł się. Kontynenty migrowały. Zastanawialiście się kiedyś, gdzie wówczas znajdował się teren, gdzie dzisiaj są Gorlice. Sprawdziliśmy to na podstawie narzędzia Ancient Earth Tool. Zobaczcie, bo to niesamowite. Zdjęcia satelitarne pokazują, gdzie znajdowałyby się Gorlice 600, 500, 400 milionów lat temu i wcześniej aż do współczesności.
PRZEJDŹ DO ZDJĘĆ SATELITARNYCH I ZOBACZ, JAK "WĘDROWAŁ" TEREN, NA KTÓRYM DZIŚ POŁOŻONE SĄ GORLICE.
- Gorlice. Stary szpital zmienia swoje oblicze
- Album „Kolej na Stary Dworzec”, czyli doprawiona historia
- Tu niemal codziennie jest małe Boże Narodzenie ZDJĘCIA
- Zakonnik miał wysyłać ministrantowi pornograficzne zdjęcia
- Klęczany. Gmina wydała milion złotych. Mają przedszkole
- Gorlice. Adam P. skazany za łapówkarstwo
