Gigantyczne dynie, kapusty i pory skradzione z ogródka przy Muzeum w Chrzanowie. Czy w regionie grasuje kulinarna bestia?
Pracownicy Muzeum w Chrzanowie od kilku lat prowadzą ogródki. Jeden z nich znajduje się przy Domu Urbańczyka, drugi przy Muzeum w Chrzanowie. Zobaczyć można tam nie tylko piękne kwiaty, ale także zioła i krzewy pochodzące z całego świata. Rosną tam także warzywa. Przy każdej z roślin można znaleźć tabliczkę z informacją o niej.
Jesienią pojawiły się tam wielkie dynie oraz dorodne, kapusty, sałaty i inne warzywa. Niestety, już nie można ich podziwiać. Nieznany sprawca/sprawcy ukradli warzywa - przy ogródku widnieje kilka tablic informujących o tym, że nie wolno ich zrywać. Dyrektor Muzeum Kamil Bogusz apeluje do mieszkańców, by nie zrywali rosnących tam roślin.
Bądź na bieżąco i obserwuj
- Kolejny kiosk Ruchu zamknięty. Zielona budka na Rynku w Trzebini stoi pusta
- Kopalnia Janina w Libiążu potężnie trzęsie okolicą. Mieszkańcy szykują protest
- Dziki grasują w centrum Chrzanowa. Ryją między blokami. Zobacz zdjęcia
- Juromania na Zamku Babice. Pokaz sów i niezwykła wystawa Marty Pietrzyk
- Odpust "Pod Czerwoną Jarzębiną" w skansenie w Wygiełzowie
- Powiat chrzanowski. Nagrodzono społeczników oraz organizacje pozarządowe