Goczałowie wyrzuceni z Rajdu Dakar! Za co została zdyskwalifikowana ekipa Energylandia Rally Team?
Według informacji ekipa Energylandia Rally Team weryfikacja mogła zostać dokonana na zlecenie jednego z pozostałych teamów biorących udział w rajdzie z nastawieniem na eliminację kluczowych zawodników z rajdu. Należy podkreślić, że Eryk Goczał po 6 etapie wypracował przewagę nad drugim teamem do ponad 1 godzinę.
Z oceny organizatora wynika, iż powodem dyskwalifikacji jest w obu przypadkach użycie elementów sprzęgła stworzonych
z karbonu. Ekipa Energylandia Rally Team zapewnia, że nie ma mowy o pomyłce lub niedopatrzeniu. Zespół podkreśla, że otrzymał zapewnienie osób technicznych związanych z organizatorami, że elementy sprzęgła stworzone z karbonu są dozwolone, w szczególności jako niedające jakichkolwiek przewag ani wpływu na wydajność pojazdu.

Nie zgadzamy się w całej rozciągłości z decyzją organizatorów. Podkreślamy w tym momencie, iż Eryk oraz Michał zadeklarowali chęć złożenia odwołania w sprawie, aczkolwiek z uwagi na uregulowania mające zastosowanie do rajdu Dakar – odwołanie może zostać rozpoznane w czasie do 30 dni, a co faktycznie pozbawia Eryka oraz Michała możliwości osiągnięcia wysokiej pozycji (lub wygranej) w tej edycji rajdu – nawet gdy odwołanie to zostanie uwzględnione (z powodu złożenia odwołania tegoroczna edycja rajdu nie będzie oczekiwała na rozstrzygnięcie).
Energylandia Rally Team niemile widziana w Rajdzie Dakar?
Dzień wcześniej organizatorzy odebrali akredytację Agacie Goczał – mamie Eryka i żonie Marka i pozbawili ją możliwości przebywania na terenie biwaku uczestników.

Bądź na bieżąco i obserwuj
- Georadar zamiast wykopalisk. Nowe fakty dotyczące "zamku" w Chrzanowie
- Hit czy kit? Naturalny plac zabaw w parku w Kościelcu może nie doczekać wiosny
- Święto Trzech Króli w Libiążu. Jasełka, koncert i niezwykła, górnicza szopka
- Chrzanów muralami stoi. Rynek sprzed lat na budynku Wodociągów Chrzanowskich
- Podsumowanie 2023 roku w powiecie chrzanowskim. Najważniejsze wydarzenia
- Deszczowy Orszak Trzech Króli przeszedł przez Chrzanów
