Grupa MoCarta celebruje przyjaźń na specjalnym koncercie

  Grupa MoCarta celebruje przyjaźń na specjalnym koncercie

  Paweł Gzyl

  Dziennik Polski 24

  Aktualizacja:

  Dziennik Polski 24

  Grupa MoCarta celebruje przyjaźń na specjalnym koncercie
  Popularny zespół zaprasza swych wielbicieli na najnowszy program, w ramach którego wystąpi ze swoimi przyjaciółmi-artystami.
  Grupa MoCarta celebruje przyjaźń na specjalnym koncercie
  Od połowy lat 90. dostarczają rozrywkę na najwyższym poziomie. Wywołują uśmiech na twarzach największych malkontentów i przyprawiają o łzy wzruszenia prawdziwych twardzieli. Dobrze znana polskiej publiczności Grupa MoCarta wystąpi 24 marca w ICE Kraków na specjalnym koncercie. Na scenie pojawią się bowiem wyjątkowi goście, m.in. Katarzyna Żak, Andrzej Poniedzielski, Zbigniew Zamachowski i Jaromir Nohavica.

  Eleganckie smokingi, instrumenty smyczkowe i muzyka poważna – to właśnie jest Grupa MoCarta.
  Pozornie zwykły kwartet klasyczny – a tak naprawdę niezwykły kabaret, który przyciąga na swe występy zarówno wielbicieli muzyki klasycznej, jak i popularnej, ale także sympatyków dobrego dowcipu.

  Grupa MoCarta powstała w 1995 roku Warszawie. Od początku jej członkowie zajmowali się muzyką w szerokim tego słowa znaczeniu. Zaczęli od klasyki, bawiąc się nią, zabierając jej dostojną powagę i sztywność sali koncertowej. Stopniowo zajęli się też innymi gatunkami – hip-hopem, rockiem, popem czy muzyką country.

  Wszystkie utwory wykonują jednak za pomocą klasycznego instrumentarium – dwóch par skrzypiec, altówki i wiolonczeli. Używają także ogólnodostępnych przedmiotów użytkowych, z których wydają niebanalne dźwięki.

  – Jesteśmy na przekór dostojnej powadze sal koncertowych, na przekór nużącej codzienności życia muzyków, na przekór zaprzysięgłym melomanom i na przekór fanom rocka, rapu czy muzyki pop, którzy boją się klasyki jak ognia. Traktujemy naszą Matkę
  Muzykę z żartobliwą ironią i jesteśmy pewni, że się nie obrazi – mówił niegdyś jeden z muzyków Grupy – Artur Renion.

  W skład kwartetu początkowo wchodzili skrzypkowie Filip Jaślar i Michał Sikorski, altowiolista Paweł Kowaluk oraz wiolonczelista Artur Renion. W 2000 roku w wypadku samochodowym zginął Artur Renion. Początkowo grupa zaniechała występów, ale ostatecznie fani wymogli na jej członkach kontynuowanie działalności. Wtedy do zespołu dołączył Bolesław Błaszczyk.

  Na długowieczność i sukces Grupy składają się dwa czynniki: życzliwość publiczności i artystyczne przyjaźnie. Kwartet od początku swojej działalności bardzo chętnie nawiązywał współpracę z wieloma wykonawcami. Wspólne koncerty, godziny rozmów na próbach, w samochodzie czy w garderobie scementowały te relacje i przeobraziły je w autentyczne przyjaźnie.

  Teraz przyszedł czas uczcić te wieloletnie znajomości – a efektem tego jest najnowszy program zespołu zatytułowany „Grupa MoCarta i Przyjaciele”. Kogo możemy się spodziewać na scenie ICE Kraków? Niech zapowiedzą to sami członkowie GrupyMoCarta:

  – Zbigniew Zamachowski, jest człowiekiem wielu talentów, zaprosił Grupę MoCarta na deski teatralne, by tam wspólnie muzykować.

  – Andrzej Poniedzielski jest poetą, reżyserem, aktorem i scenarzystą. Na scenie spokojny, wpatrzony w podłogę, opowiada o swoich relacjach ze współczesnym światem. Swoimi przemyśleniami powoduje salwy śmiechu i gromkie brawa.

  – Kasia Żak jest jedną z czołowych polskich aktorek komediowych. Gra w filmie, serialach telewizyjnych, oraz w teatrze. Jest również świetną wokalistką, a wszystkie swoje talenty zaprezentuje podczas naszych wspólnych koncertów.

  – Jaromir Nohavica, pisze teksty piosenek, komponuje, śpiewa, gra na gitarze i na heligonce. I ma to coś, czego nie można zdefiniować. Coś, czym hipnotyzuje publiczność podczas swoich koncertów w Czechach i Polsce.
  Bilety są dostępne na stronach internetowych www.biletynakabarety.pl i www.bilety24.pl oraz w Filmotechnice (Rynek Główny 9, Pasaż Bielaka, Kraków).

  Czytaj treści premium w Gazecie Krakowskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo