Hokej: Przerwana seria „Pasów”

Andrzej Stanowski
Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Osłabione „Pasy”, grające bez kontuzjowanych Krystiana Dziubińskiego, Damiana Kapicy, Macieja Kruczka, Kaspra Bryniczki, przegrały zasłużenie w Katowicach.

Tauron Katowice – Comarch Cracovia 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Bramki:
1:0 Strzyżowski (Fraszko, Wronka) 19, 2:0 Fraszko (Grof (Strzyżowski) 32, 3:0 Sawicki (Nahunko) 48.
Sędziował Tomasz Radzik (Krynica), kary: 16 – 22 min w tym 10 min za niesportowe zachowanie dla Radziszewskiego, widzów 800.
Cracovia: Radziszewski – Zib, Novajovsky, Sykora, Da Costa, Kalus – Szurowski, Dąbkowski, Drzewiecki, Słaboń, Urbanowicz – Wajda, Rompkowski, Drzewiecki, Zygmunt, Sinagl – Noworyta, Dutka, Paczkowski, Sztwiertnia.

Gospodarze byli bardziej aktywni stworzyli więcej sytuacji bramkowych, gości często z opresji ratował Rafał Radziszewski. Dobrze u gospodarzy zagrał drugi atak, który zdobył dwa gole. Krakowianie fatalnie grali w przewagach, w drugiej tercji przez ponad dwie minuty mieli na lodzie przewagę dwóch zawodników, a jednak gola nie zdobyły. Tak więc nie udał się „Pasom” wygrać jedenastego meczu z rzędu.

MAGAZYN SPORTOWY24 - DARIUSZ SNARSKI, NAJSTARSZY POLSKI BOKSER ZAWODOWY NIE TYLKO O SPORCIE