Comarch Cracovia zrobiła pierwszy krok w kierunku finału!

Od wygranej rozpoczęła Comarch Cracovia półfinałową rywalizację z GKS-em Katowice. W czwartkowy wieczór „Pasy” pokonały przy ul. Siedleckiego katowiczan 5:2.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy atakowali zdecydowanie częściej. John Murray musiał momentami mocno uwijać się w swojej bramce, żeby zatrzymać strzały krakowian. W połowie pierwszej tercji katowiczanie obudzili się jednak, a gra się wyrównała. Teraz to również Rok Stojanović musiał wykazywać się bramkarskim kunsztem. Ostatecznie w pierwszej części gole nie padły.

Druga tercja ponownie rozpoczęła się od ataków „Pasów”. W końcu w 25 min gospodarze dopięli swego. Katowiczanie na moment stracili koncentrację, co krakowianie wykorzystali bezwzględnie. W końcu Vojtech Polak podał do Patryka Wronki, a ten uzyskał prowadzenie dla Cracovii. W kolejnych minutach wciąż częściej groźnie atakowali gospodarze. Katowiczanie też jednak potrafili się odgryzać. Do pewnego momentu dobrze w bramce Cracovii spisywał się Rok Stojanović, ale w 39 min goście znaleźli na niego sposób. Shigeki Hitosato podał do Teemu Pulkkinena, a ten skutecznym strzałem wyrównał.

Najwięcej emocji dostarczyła ostatnia tercja. Cracovia po golach Romana Raca i Damiana Kapicy prowadziła już 3:1, ale Katowice - konkretnie Mateusz Rompkowski - zmniejszyły straty i rzuciły się do ataków. W 58 min spokój gospodarzom czwartym golem zapewnił jednak Vojtech Tomi, a niedługo przed końcem meczu Roman Rac postawił kropkę na „i”.

Kolejny mecz w piątek w Krakowie o godz. 18.30.

Comarch Cracovia - GKS Katowice 5:2 (0:0, 1:1, 4:1)
Bramki: 1:0 Wronka (Polak, Kapica) 25, 1:1 Pulkkinen (Hitosato) 39, 2:1 Rac (Jeżek) 42, 3:1 Kapica (Wronka, Gula) 47, 3:2 Rompkowski (Pasiut) 55, 4:2 Tomi (Krejci) 58, 5:2 Rac (Michalski, Graborenko) 59.
Cracovia: Stojanović - Jeżek, Kinnunen, Kasperlik, Rac, Sawicki - Saur, Gula, Wronka, Polak, Kapica - Luoto, Graborenko, Nemec, Racuk, Łyszczarczyk - Bezwiński, Krejci, Brynkus, Michalski, Tomi.
GKS: Murray - Rompkowski, Kruczek, Bepierszcz, Pasiut, Magee - Kolusz, Wajda, Simek, Monto, Krężołek - Maciaś, Wanacki, Lehtonen, Pulkkinen, Olsson – Mrugała, Musioł, Hitosato, Smal, Ciepielewski.
Sędziowali: Paweł Breske i Krzysztof Kozłowski. Kary: 4:2. Widzów: 2000. Stan play off: 1:0.