Hokej. Re-Plast Unia Oświęcim rozbiła Kadrę PZHL U-23

Zaktualizowano
Hokej. Re-Plast Unia Oświęcim - Kadra PZHL U-23 8:0. Na zdjęciu: Dariusz Wanat strzałem pod poprzeczkę, aż krążek zawinął siatkę tuż poza nią, strzelił czwartą bramkę dla oświęcimian. Fot. Jerzy Zaborski
Re-Plast Unia Oświęcim nie miała kłopotów z pokonaniem we własnej hali Kadry PZHL. Jedyną niewiadomą tego pojedynku były rozmiary zwycięstwa oświęcimian.

Gospodarze rozpoczęli powoli. Ba, pozwolili sobie nawet na złapanie kary, ale po przetrzymaniu osłabienia objęli prowadzenie; po prostopadłym podaniu od Sebastiana Kowalówki, Andrej Themar wygrał pojedynek z bramkarzem.

Trzeba jednak przyznać, że goście mogli przed pierwszą przerwą zdobyć gole. Do wyrównania mógł doprowadzić Maciej Rybak, który jednak przegrał z Filipem Płonką. Potem z bliska w oświęcimskiego bramkarza trafił Maciej Witan.

Oświęcimianie ponownie trafili tuż przed przed przerwą, wykorzystując liczebną przewagę. Po podaniu zza bramki do Aleksieja Trandina strzał z bliska Petera Bezuszki był formalnością.

Okrasą drugiej części było trafienie Dariusza Wanata, który uderzył w bliższe „okienko”, bo Miarka zbyt szybko znalazł się na kolanach.

Oświęcimianie grali na tyle swobodnie, że Jakub Wanacki zdobył gola podczas gry w...osłabieniu. Zresztą nie pierwszego. W ostatniej odsłonie jego wyczyn skopiował Anatolij Protasenja.

Re-Plast Unia Oświęcim – Kadra PZHL U-23 8:0 (2:0, 4:0, 2:0).
Bramki: 1:0 Themar (S. Kowalówka, P. Noworyta) 6, 2:0 Bezuszka (Trandin, S. Kowalówka) 19, 3:0 P. Noworyta (Protasenja, M. Noworyta) 24, 4:0 Wanat (Protasenja, Krzemień) 27, 5:0 Wanacki (Trandin, Przygodzki) 34, 6:0 Przygodzki (S. Kowalówka, Trandin) 37, 7:0 Koblar (Wanacki, Trandin) 41, 8:0 Protasenja (P. Noworyta, Bezuszka) 53.

Re-Plast Unia: Płonka – Pretnar, Wanacki; Themar, Kalan, Koblar – Bezuszka, Luza; Przygodzki, Trandin, S. Kowalówka – P. Noworyta, M. Noworyta; Krzemień, Wanat, Protasenja; Kot; Malicki, Piotrowicz, Prusak.

Kadra PZHL:
Miarka – Koperia, Luszniak; Goździewicz, Banik, Płachetka – Białas, Florczak, Krzyżek, Wróblewski, Gruźla – Domogała, Glazer; Maciej Rybak, Tyczyński, Piotrowski – Opiłka; Witan, Chabior, Dobosz.

Sędziowali: Paweł Pomorzewski i Szymon Urbańczyk (Toruń). Kary: 10 – 10 minut. Widzów: 350.