Hokej. W Oświęcimiu amatorzy zagrają o mistrzostwo Polski

W turnieju mistrzowskim amatorów emocji i goli nie powinno zabraknąć.
W turnieju mistrzowskim amatorów emocji i goli nie powinno zabraknąć. Fot. Jerzy Zaborski
Oświęcim będzie areną hokejowych mistrzostw Polski amatorów (od 19 do 22 kwietnia). Trofeum będzie bronić AKH Unia Oświęcim. To już 17. edycja mistrzostw cieszących się ogromnym zainteresowaniem.

Do rywalizacji przystąpi aż 16 zespołów, które w fazie eliminacji zostały podzielone na cztery grupy. W grupie A znalazły się: AKH Unia Oświęcim, Zagłębie II Sosnowiec, Podhale Nowy Targ i Cracovia.

Grupa B: Wojownicy Oświęcim, Pionier Tychy, Górale Nowy Targ, Wolves Tychy.

Grupa C: Husaria Białystok, Zagłębie Sosnowiec, Goldwell Gdańsk, Vikings Oświęcim.

Grupa D: Tychy Kinghts, Polonia Bytom, Mad Dogs Sopot, GKH Gdynia.

Zwycięzcy grup zagrają o medale natomiast dwie najsłabsze ekipy zostaną zdegradowane.

Przypomnijmy, że pierwszym mistrzem wśród amatorów został BPTH Bogucice. Z kolei przed rokiem turniej finałowy w Białymstoku wygrał AKH Unia Oświęcim, który rok wcześniej awansował do pierwszej dywizji. Brązowe medale odebrał inny oświęcimski zespół - Vikings. Czy obie ekipy z Oświęcimia we własnej hali znowu odegrają wiodące role w turnieju?