Hutnik Kraków - Wigry Suwałki. Zwycięski debiut trenera Krzysztofa Lipeckiego [ZDJĘCIA]

Krzysztof Lipecki - nowy trener Hutnika Kraków
Krzysztof Lipecki - nowy trener Hutnika Kraków Joanna Urbaniec / Polska Press
Hutnik Kraków - Wigry Suwałki 2:1 w meczu 11. kolejki II ligi. To drugie w tym sezonie zwycięstwo nowohuckiego zespołu. Odniesione w pierwszym występie pod wodzą nowego trenera, Krzysztofa Lipeckiego.

Nowy szkoleniowiec Hutnika po kilku dniach wprawdził na boisko swoją wizję, nowe ustawienie drużyny. Czwórka w obronie, druga linia w formie diamentu - zestawiona wyłącznie ze środkowych pomnocników, w ataku dwóch ludzi.

Na początku w roli głównej wystąpił jednak ten, o którym jeszcze nie wspomnieliśmy - bramkarz. W 6 min to goście mieli bowiem wymarzoną okazję do objęcia prowadzenia, sam na sam z Leszczyńskim znalazł się Rybicki. Strzelił, lecz "Leszczu" świetnie interweniował, ratując Hutnika przed utratą gola.

Hutnik Kraków - Wigry Suwałki, kibice na meczu

Kibice Hutnika na meczu z Wigrami. Były powody do radości [ZDJĘCIA]

Nie minęły dwie minuty, a piłka znalazła się w siatce krakowian - Michalski wbił ją tam jednak będąc na spalonym. Co by nie mówić, te pierwsze minuty hutnicy mieli nerwowe. Ale szybko się ogarnęli.

W 12 min Kieliś w dobrej pozycji wykonał grubo niecelny wolej. To była pierwsza sytuacja, za którą poszły kolejne, bo Hutnik ruszył porządnie do ataku. W 19 min czekającego na piłkę w polu karnym Hafeza uprzedził Mularczyk, za moment po rogu Stawarczyk zagłówkował obok celu. Potem były kontry, które goście byli w stanie przerwać tylko faulami wycenionymi słusznie na żółte kartki.

A w 27 min rzut rożny. Piłkę dośrodkował Świątek, idealnie do Kędziory, ale jego strzał nie był udany. Efekt: kolejny korner, znów wrzutka "Świętego", tym razem wysoka. Na głowę do Wilczyńskiego, a ten trafił na 1:0!

Miejscowi pozostawali w ataku, po akcji Hafeza Drąg strzelił w obrońcę. Hutnicy byli w tej pierwszej połowie wyraźnie lepsi, schodząc do szatni dostali brawa.

Ale tuż po przerwie to Wigry przeszły do ofensywy i momentalnie przyszedł tego efekt. Sędzia uznał, że Ozga był faulowany w polu karnym przez Kędziorę, a więc "jedenastka". Strzał Rybickiego w słupek, trybuny już się ucieszyły, ale dobitka Łabojki z 17 metrów była idealna. 1:1.

Miejscowi chcieli się szybko zrewanżować, znów to oni mieli inicjatywę. Mecz był otwarty, wiele "stykowych" sytuacji. W 61 min Kędziora po kornerze zagłówkował niecelnie. A za moment, w szybkim ataku po przejęciu piłki w środku pola, na bramkę Wigier pomknął Hafez. Faul Pierzchały, rzut karny. I Stawarczyk wykorzystał tę "jedenastkę".

W 69 min drugą kapitalną interwencję w tym meczu zanotował Leszczyński - gdy główkując z bliska nie zdołał pokonać go Adamek. A w 80 min kropkę nad i postawić mogli gospodarze, po przechwycie i podaniu Chmiela. Wyłożył piłkę Wilczyńskiemu, który w zasadzie miał tylko dopełnić formalności. I trudno zrozumieć, dlaczego przepuścił piłkę obok nogi...

Za moment był rzut rożny, a po jego rozegraniu strzał Hafeza, obroniony przez Zocha. W końcówce niby atakowali goście, ale tak naprawdę Hutnik, bo to jego kontry mogły, czy wręcz nawet powinny przynieść gole - m.in. sytuację sam na sam z bramkarzem zmarnował Chmiel. Krakowianie byli nieskuteczni, jednak po ostatnim gwizdku i tak szczęśliwi.

Wieczysta Kraków - Chrobry Głogów

Tak się bawi i świętuje Wieczysta! ZDJĘCIA z serca trybun w ...

Hutnik Kraków - Wigry Suwałki 2:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Wilczyński 28, 1:1 Łabojko 48, 2:1 Stawarczyk 63 karny.
Hutnik: Leszczyński - Stasz (87 Kitliński), Stawarczyk, Bernal, Zmorzyński - Drąg (77 Chmiel), Kędziora, Świątek (77 Zawadzki), Kieliś - Hafez (87 Jaklik), Wilczyński (85 Hoyo-Kowalski).
Wigry: Zoch - Ozga (75 Grzelak), Lewandowski, Pierzchała (70 Zaborski) - Michalski, Sowiński (70 Iwao), Łabojko, Babiarz, Mularczyk - Adamek, Rybicki (61 Gojko).
Sędziował: Jacek Lis (Ruda Śląska). Żółte kartki: Kędziora, Wilczyński - Ozga, Michalski, Pierzchała, Sowiński.