Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

I kolejny most w Krakowie do remontu. To już trzeci... Od 11 grudnia most Wandy w naprawie

Piotr Rąpalski
Piotr Rąpalski
"Roboty na moście potrwają trzy dni, a na rondzie nieco dłużej, bo do 22 grudnia. Postępy prac uzależnione są od warunków atmosferycznych. Roboty terenowe wiążą się ze zmianami w organizacji ruchu, szczególnie dla samochodów ciężarowych. W czasie remontu nie będą mogły przejechać przez most i rondo. Objazdy wyznaczono drogą S7 i pobliskim mostem kard. Macharskiego" - pisze wiceprezydent Krakowa, Andrzej Kulig.
"Roboty na moście potrwają trzy dni, a na rondzie nieco dłużej, bo do 22 grudnia. Postępy prac uzależnione są od warunków atmosferycznych. Roboty terenowe wiążą się ze zmianami w organizacji ruchu, szczególnie dla samochodów ciężarowych. W czasie remontu nie będą mogły przejechać przez most i rondo. Objazdy wyznaczono drogą S7 i pobliskim mostem kard. Macharskiego" - pisze wiceprezydent Krakowa, Andrzej Kulig. archiwum
Od poniedziałku, 11 grudnia rozpocznie się nakładkowy remont mostu Wandy i sąsiadującego z nim ronda Pagaczewskiego. "Mieszkańcy zwracali mi uwagę w ostatnim czasie, że dotychczasowa nawierzchnia asfaltowa, zarówno na moście jak i rondzie, jest w na tyle złym stanie, że wymaga pilnej interwencji drogowców. Zarząd Dróg Miasta Krakowa chce wykorzystać zapowiadaną na przyszły tydzień odwilż do przeprowadzenia niezbędnych prac" - informuje Andrzej Kulig, wiceprezydent Krakowa. To już trzeci most, po Dębnickim i Zwierzynieckim, remontowany w ostatnim czasie w Krakowie.

W poniedziałku, 11 grudnia br. rozpocznie się remont wykonywany metodą nakładkową na moście Wandy oraz na sąsiadującym z przeprawą rondzie Pagaczewskiego. Prace na samym moście potrwają trzy dni i zakończą się 13 grudnia*. Drogowcy nieco dłużej popracują na samym rondzie. Tu naprawa podbudowy, wymiana krawężników, asfaltu pierścienia wewnętrznego i zewnętrznego ronda potrwa do 22 grudnia*.

Realizacja prac uzależniona od warunków pogodowych.

Remont jest konieczny, ponieważ stan asfaltu, szczególnie na rondzie wymaga interwencji. Chcemy wykorzystać zapowiadaną na przyszły tydzień odwilż, do przeprowadzenia niezbędnych prac. Kolejny atak zimy i gwałtowne przejście temperatury przez zero może spowodować dalszą, szybszą erozję asfaltów. Remont będzie się wiązał ze zmianami w organizacji ruchu, szczególnie dla samochodów ciężarowych. W czasie remontu nie będą mogły przejechać przez most i rondo. Objazdy wyznaczono drogą S7 i pobliskim mostem kardynała Franciszka Macharskiego.

Harmonogram prac i szczegółowe zmiany w organizacji ruchu:

Most Wandy:

  • 11 grudnia, poniedziałek – frezowanie na moście Wandy. Utrzymanie ruchu aut osobowych, z wyjątkiem samochodów ciężarowych. Dla samochodów osobowych dostępne oba kierunki, sterownie ręczne.
  • 12 grudnia, wtorek – układanie warstwy ścieralnej na jednym kierunku. Most zamknięty dla samochodów ciężarowych. Ruch samochodów osobowych, komunikacji miejskiej oraz służb utrzymany.
  • 13 grudnia, środa – układanie warstwy ścieralnej na drugim kierunku. Most zamknięty dla samochodów ciężarowych. Ruch samochodów osobowych, komunikacji miejskiej oraz służb utrzymany. Zakończenie prac na moście Wandy – ruch na moście przywrócony.

Rondo Pagaczewskiego:

  • 11 – 15 grudnia (poniedziałek – piątek) – rondo pierścień wewnętrzny (roboty brukarskie + podbudowa), ruch dopuszczony z wyjątkiem samochodów ciężarowych.
  • 18 grudnia (poniedziałek) – układanie warstw bitumicznych na pierścieniu wewnętrznym, ruch dopuszczony z wyjątkiem samochodów ciężarowych.
  • 19 – 22 grudnia (wtorek – piątek) – prace związane z frezowaniem oraz układaniem nawierzchni asfaltowej na czterech ćwiartkach pierścienia zewnętrznego ronda, ruch dopuszczony z wyjątkiem samochodów ciężarowych. Podczas robót ręczne sterowanie ruchem.

Pozostałem remonty w Krakowie według dzielnic

Dzielnica I – Stare Miasto

Prace ZDMK

Trwają prace związane z budową ścieżki rowerowej na al. 29 Listopada (od ul. Żelaznej do ul. Woronicza – strona wschodnia). Obowiązują zmiany w organizacji ruchu, szczegóły – Powstanie ścieżka rowerowa na fragmencie al. 29 Listopada.

Na ul. Bogusławskiego do połowy grudnia br. potrwa remont chodnika – lokalne zawężenia ulicy.

Drogowcy pracują na ul. Meiselsa – na fragmencie od ul. Bożego Ciała do ul. Krakowskiej – remont chodnika i nawierzchni jezdni. Do 15 grudnia br. ulica pozostanie zamknięta dla ruchu pojazdów.

Trwa przebudowa ciągu ulic Kościuszki i Zwierzynieckiej – informacje o stanie prac w dzienniku budowy.

Pozostałe roboty

Na ul. Wenecja, przy budynku nr 1, na potrzeby budowlane wygrodzona została jezdnia (do 50% szer.) oraz chodnik. Przejezdność zachowana, piesi kierowani na drugą stronę ulicy. Takie zmiany obowiązywać będą do końca grudnia br.

Na ul. Poselskiej i Grodzkiej realizowany jest przyłącz ciepłowniczy – zmiany w organizacji ruchu – objazdy do ul. Grodzkiej i św. Gertrudy ulicami Straszewskiego i Franciszkańską.

Na ul. Skawińskiej, na fragmencie od Augustiańskiej do Wietora, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej prowadzi prace związane z budową sieci ciepłowniczej – połówkowe zawężenie jezdni, przejazd zachowany, wyznaczona osoba do kierowania ruchem.

Dzielnica III – Prądnik Czerwony

Prace ZDMK

W rejonie przystanku tramwajowego “Marchołta” (po zachodniej stronie ul. Bohomolca) trwa inwestycja realizowana przez dewelopera (prace w ramach art. 16 ustawy o drogach publicznych) polegająca na budowie drogi wewnętrznej o długości ok. 110 m wraz z włączeniem do ul. Bohomolca oraz korektą (wydłużeniem) istniejącej wyspy separującej. Wjazd na teren inwestycji przez ul. Krzesławicką. W związku z robotami, zmiany dla pieszych (zawężenie chodnika) oraz kierowców, spowodowane wjazdem/wyjazdem z budowy. Koniec prac – wrzesień 2024 r.

Na ul. Żmujdzkiej realizowana jest inwestycja polegająca na budowie lewoskrętu w al. 29 Listopada. Na czas prac ulica – na odcinku od budynku nr 3 do nr 13 – została zamknięta dla ruchu ogólnego (z wyłączeniem dojazdu do posesji) – więcej – Budowa lewoskrętu z ul. Żmujdzkiej w al. 29 Listopada .

Trwa budowa linii tramwajowej do Mistrzejowic – obowiązują zmiany w organizacji ruchu.

Pozostałe roboty

Rozbudowa al. 29 Listopada – inwestycja Zarządu Inwestycji Miejskich.

Dzielnica IV – Prądnik Biały

Prace ZDMK

Trwa rozbudowa ulic Stelmachów, Piaskowej i Jordanowskiej, szczegóły – Rusza rozbudowa Stelmachów, Piaskowej i Jordanowskiej.

Na ul. Glogera, w rejonie budynków nr 2-5 (w ramach art. 16 ustawy o drogach publicznych) roboty budowlane zakończone, do wykonania pozostało jedynie malowanie oznakowania.

Trwają prace na ul. Opolskiej.

Pozostałe roboty

Rozbudowa al. 29 Listopada oraz budowa Trasy Wolbromskiej – inwestycje Zarządu Inwestycji Miejskich.

Dzielnica V – Krowodrza

Prace ZDMK

Na ul. Królewskiej (na wysokości posesji nr 60-64 oraz 72-76) trwają prace w zakresie naprawy nawierzchni chodników. Planowany termin ich zakończenia to połowa grudnia br.

Dzielnica VI – Bronowice

Prace ZDMK

Trwa przebudowa ul. Kazimierza Wierzyńskiego, na odcinku ok. 200 m, od ul. Balickiej do ul. prof. S. Myczkowskiego, szczegóły w komunikacie – Startuje przebudowa fragmentu ul. Kazimierza Wierzyńskiego.

Na ul. Tetmajera, ok. 60 m od ronda, realizowana jest inwestycja polegająca na budowie drogi na długości ok. 135 m wraz z budową skrzyżowania (w ramach art. 16 ustawy o drogach publicznych). W poniedziałek, 11 grudnia br. planowane jest wprowadzenie drugiego etapu prac – ul. Tetmajera zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu. Koniec prac – luty 2024 r.

Dzielnica VIII – Dębniki

Prace ZDMK

Trwa rozbudowa fragmentu ul. Pychowickiej – szczegóły – Rusza rozbudowa fragmentu ul. Pychowickiej.

Na ul. Barskiej trwa inwestycja realizowana w ramach art. 16 udp, szczegóły – Przebudowa fragmentu ul. Barskiej. Wprowadzanie kolejnego etapu prac, planowane jest od poniedziałku, 18 grudnia br. – szczegóły podamy wkrótce.

Pozostałe roboty

W związku z pracami Wodociągów Miasta Krakowa w zakresie budowy kanalizacji sanitarnej na ul. Stępice – do 31 stycznia 2024 r. droga pozostanie zamknięta dla ruchu, dojazd do posesji zapewniony.

W rejonie skrzyżowania ul. Praskiej i Zielińskiego, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej wykonuje przyłącz ciepłowniczy: 9-10 grudnia br. pojawią się spore zmiany w organizacji ruchu, szczegóły – Prace MPEC na ul. Zielińskiego i Praskiej.

Prace na sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na ul. Obrońców Helu. W dniach 11-14 grudnia br. częściowe zamknięcie jezdni. Z kolei w piątek, 15 grudnia br. całkowite jej zamknięcie – objazd wyznaczony ul. Czwartaków i Zelwerowicza.

Dzielnica IX – Łagiewniki – Borek Fałęcki

Prace ZDMK

W rejonie skrzyżowania ul. Huculskiej i Łukasińskiego remontowana jest jezdnia wraz z chodnikiem – ruch wahadłowy, sterowany ręcznie przez uprawnionego pracownika. Prace potrwają do połowy grudnia br.

Na ul. Włodarskiej – odcinek od Uroczej do Kurasia – remont jezdni potrwa do połowy grudnia br.

Dzielnica X – Swoszowice

Prace ZDMK

Na fragmencie ul. Szybisko – remont chodnika potrwa do połowy grudnia br.

Dzielnica XI – Podgórze Duchackie

Prace ZDMK

Na ul. Wysłouchów (bocznej) remont jezdni potrwa do połowy grudnia br.

Trwa przebudowa ul. Podgórki – szczegóły – Rusza przebudowa fragmentu ul. Podgórki.

Dzielnica XII – Bieżanów – Prokocim

Prace ZDMK

Na ul. Imielnej remont jezdni potrwa do połowy grudnia br.

Trwa rozbudowa fragmentu ul. Bogucickiej, od budynku nr 77 do wjazdu na teren planowanej inwestycji kubaturowej – ulica na przebudowywanym fragmencie została zamknięta dla ruchu ogólnego (z wyłączeniem pojazdów budowy oraz dojazdu do posesji). Objazd do ul. Długiej (Wieliczka) przez ulice: Stefana Stolarza (Kraków), Potrzask (Kraków) oraz Wygodna (Wieliczka). Zadanie realizowane jest przez dewelopera. Szczegóły – Rozbudowa fragmentu ul. Bogucickiej.

Dzielnica XIII – Podgórze

Prace ZDMK

Na ul. Koszykarskiej realizowane są prace przez inwestora prywatnego, w ramach art. 16 ustawy o drogach publicznych. Obowiązują zmiany w organizacji ruchu – zamknięty pas obsługujący relacje do skrętu w prawo i jazdy na wprost w ul. Nowohucką. Ruch pieszych na ul. Koszykarskiej odbywa się jednostronnie, zamknięty chodnik wzdłuż przebudowywanego pasa ruchu. Utrzymane przejście dla pieszych przy wlocie na ul. Nowohucką.

W rejonie ul. Myśliwskiej trwa inwestycja w ramach art. 16 ustawy o drogach publicznych – odcinek od budynku nr 32D do skrzyżowania z ul. Lasówka (droga w rejonie ROD Zakłady Futrzarskie). W trackie robót bitumicznych ruch wahadłowy.

Na ul. Strycharskiej (od ul. Sarmackiej do ul. Kuklińskiego) trwa remont nawierzchni jezdni i chodników. W pierwszej kolejności prace brukarskie (miejscowe zawężenia jezdni, skierowanie pieszych na drugą stronę ulicy). Podczas prac bitumicznych (frezowanie i układanie nowej nawierzchni asfaltowej) ulica zostanie zamknięta dla ruchu ogólnego. Roboty potrwają do 22 grudnia br.

Od 11 do 22 grudnia prace na moście Wandy oraz rondzie Stanisława Pagaczewskiego – szczegóły Wymiana asfaltu na moście Wandy i sąsiednim rondzie Pagaczewskiego.

Nocami, w dniach od 13 do 16 grudnia br. wymieniona zostanie nawierzchnia ul. Malborskiej – od ul. Kamieńskiego do ul. Wielickiej. W pierwszej kolejności drogowcy zajmą się odcinkiem od ul. Kamieńskiego do wyjazdu ze stacji benzynowej, następnie od wyjazdu ze stacji do ul. Wielickiej. Obowiązywać będą zmiany w organizacji ruchu – zamknięcie jezdni dla ruchu ogólnego, z wyłączeniem pojazdów budowy, służb miejskich oraz dojazdu do posesji.

Dzielnica XIV – Czyżyny

Prace ZDMK

Trwają prace związane z budową drogi dojazdowej do Cogiteonu – zrealizowano dojazd do Małopolskiego Centrum Nauki (od ul. Skarżyńskiego), realizowane jest włączenie układu drogowego do ul. Stella-Sawickiego – zawężenie jezdni.

Trwa przebudowa fragmentu ul. Nowohuckiej. Roboty drogowe realizuje deweloper w ramach inwestycji niedrogowej.

Pozostałe prace

Na ul. Medweckiego, w rejonie ronda ppor. pil. Janiny Lewandowskiej, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej (MPEC) prowadzi prace związane z przebudową kanału ciepłowniczego. Obowiązują zmiany w organizacji ruchu. Szczegóły – Prace MPEC na ul. Medweckiego.

Dzielnica XV – Mistrzejowice

Prace ZDMK

Trwa budowa linii tramwajowej do Mistrzejowic – obowiązują zmiany w organizacji ruchu.

Pozostałe roboty

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) buduje północną obwodnicę Krakowa S-52.

Dzielnica XVI – Bieńczyce

Prace ZDMK

Na ul. Bulwarowej (bocznej) trwa inwestycja realizowana w ramach art. 16 ustawy o drogach publicznych. Zakres prac obejmuje budowę chodnika, miejsc parkingowych, poszerzenie jezdni, przebudowę włączenia drogi wewnętrznej do drogi publicznej wraz z budową niezbędnej infrastruktury technicznej i przełożeniem kolidującego uzbrojeni. Obecnie realizowane są roboty brukarskie, zmiany głównie dla mieszkańców pobliskich budynków (zawężenia jezdni).

Dzielnica XVII – Wzgórza Krzesławickie

Prace ZDMK

Na ul. Morcinka, w rejonie pętli autobusowej Zesławice, trwa inwestycja realizowana w ramach art. 16 ustawy o drogach publicznych obejmująca swym zakresem przebudowę układu drogowego wraz z pętlą autobusową i zatoką parkingową. Aktualnie kontynuowane są roboty na pętli autobusowej (betonowanie nawierzchni) oraz prace brukarskie. Ze względu na zamknięcie pętli Zesławice – wprowadzone również zostały zmiany w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej, szczegóły w komunikacie Zarządu Transportu Publicznego.

Prace na ul. Darwina (wymiana nawierzchni) potrwają do 13 grudnia br.

Pozostałe roboty

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) oraz Zarząd Inwestycji Miejskich (ZIM) prowadzą prace związane z przebudową ul. Kocmyrzowskiej – szczegóły na stronach GDDKiA oraz ZIM. Od wtorku, 12 grudnia utrudnienia w rejonie ul. Jarzębiny.

Dzielnica XVIII – Nowa Huta

Prace ZDMK

Na ul. Bardosa, na odcinku od nr 5 do nr 20, inwestycja prowadzona przez inwestora prywatnego (w ramach art. 16 ustawy o drogach publicznych). Zadanie obejmuje m.in. budowę chodnika na odcinku ok. 130 m, po stronie numerów parzystych oraz wymianę nawierzchni jezdni wraz z jej miejscowym poszerzeniem. Planowany termin zakończenia całego zadania to koniec stycznia 2024 r.

Pozostałe roboty

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) buduje S7 – szczegóły GDDKiA.

Wodociągi Miasta Krakowa pracują na ul. Drożyska (na odcinku od budynku nr 45 do 16 ul. Siejówka) oraz ul. Brzeskiej (między budynkami nr 1a – 32c). Obowiązują zmiany w organizacji ruchu.

Planowane zakończenie prac, 22 grudnia o godz. 21.00.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska