I liga koszykarek. Politechnika Korona gromi! Ponad 70 punktów przewagi!

Anna Kaczmarz
To był prawdziwy pogrom. Koszykarki AZS Politechniki Korony rozbiły we własnej hali zespół Enea AZS AJP II Gorzów Wlkp. aż 107:33. Ani przez moment wygrana liderek grupy B I ligi koszykarek nie była zagrożona.

W tym spotkaniu bardzo szybko wszystko stało się jasne. Nie upłynęły nawet dwie minuty gry, gdy od remisu 2:2 przewaga Politechniki Korony zaczęła błyskawicznie rosnąć. Już po pierwszej kwarcie wynosiła ona 23 punkty, a gdy drużyny schodziły na przerwę urosła do - bagatela - 42 punktów. Przerwa nic zresztą nie zmieniła, bo po niej wciąż o kilka klas lepsze były krakowianki. Dość powiedzieć, że w ani jednej kwarcie zespół z Gorzowa Wlkp. nie był w stanie przekroczyć granicy dziesięciu zdobytych punktów.

AZS Politechnika Korona Kraków - Enea AZS AJP II Gorzów Wlkp. 107:33 (29:6, 28:9, 29:9, 21:9)
AZS PK: Woźniak 16, Mazur 12, Majda 12, Wdowiak 8, Kuras 6 oraz Filipowska 16, Wojtylas 16, Dolenc 10, Kopiec 7, Popiół 2, Florkiewicz 1, Węglarz 1.
Enea AZS AJP II: Owczarzak 9, Latos 6, Lewandowska 3, Molik 2, Kara 0 oraz Kościukiewicz 6, Poprawska 4, Majerska 2, Bęczkowska 1, Mochól 0, Łotarewicz 0.
Sędziowali: Michał Pogon oraz Agnieszka Drabik. Widzów: 100.