I liga koszykarzy. Sokół upolował R8 Basket. Krakowianie przegrali ważny mecz

(frap)
Dla Michaela Hicksa mecz w Łańcucie skończył się na początki III kwarty, gdy został ukarany dwoma przewinieniami technicznymi. Naj;epszy strzelec  I ligi zdobył tylko 12 pkt
Dla Michaela Hicksa mecz w Łańcucie skończył się na początki III kwarty, gdy został ukarany dwoma przewinieniami technicznymi. Naj;epszy strzelec I ligi zdobył tylko 12 pkt Fot. Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
I liga koszykarzy. Drużyna R8 Basket przegrała w Łańcucie i spadła na 5. miejsce w tabeli - właśnie kosztem miejscowego Sokoła. Osłabieni kadrowo krakowianie ulegli rywalom bardzo wyraźnie.

Sokół Łańcut – R8 Basket AZS Politechnika Kraków 84:66 (24:18, 22:9, 23:21, 15:18)
Punkty dla R8 Basket:
Hicks 12, Dłuski 9, Nowakowski 8, Pełka 7, Malczyk 4 – A. Załucki 17, Baran 4, J. Załucki 4, Renkiel 1.

Drużyna R8 Basket przegrała w Łańcucie i spadła na 5. miejsce w tabeli - właśnie kosztem Sokoła, który krakowian pokonał już drugi raz w tym sezonie. I znowu wysoko.

- Mamy pomysł na grę przeciwko drużynie R8 i w sobotę udało się to potwierdzić – cieszył się Dariusz Kaszowski, trener zespołu z Łańcuta.

Jego podopieczni wyłączyli z gry najmocniejsze ostatnio ogniwo gości, czyli Jakuba Dłuskiego i skutecznie blokowali ich w rzutach z dystansu (zaledwie 8 celnych na 30 prób zza linii 6,25 m!). Do tego ciśnienia nie wytrzymał Michael Hicks, który w połowie III kwarty w krótkim czasie otrzymał dwa przewinienia techniczne (za niesportowe faule) i tym samym mecz dla niego się skończył. Bez swojego najlepszego, acz kąpanego w gorącej wodzie strzelca krakowianie nie byli w stanie zrobić.

Inna sprawa, że z nim wcale nie było o wiele lepiej. O ile jeszcze w pierwszej kwarcie starcie było wyrównane. o tyle w drugiej gospodarze „odjechali” grającym bez kontuzjowanego Seida Hajricia rywalom. Najwyższe prowadzenie zanotowali w trzeciej odsłonie – mieli już 33 punkty przewagi i zwycięstwo w kieszeni.

- Nie udało się, ale dla nas najważniejsze są play-offy i na nie się mocno nastawiamy. Kto wie, może w nich znów spotkamy się z Sokołem – powiedział Michał Baran, były gracz Sokoła.

Podopieczni Marcina Kękusia postawili się teraz w trudnej sytuacji, choć mają jeszcze szansę wyrwać się z 5. miejsca przed fazą play-off. Swoje mecze przegrały w ten weekend też Polonia Leszno i Polfarmex Kutno.

Kolejny mecze krakowianie rozegrają już w środę - u siebie ze Śląskiem Wrocław (godz. 19).