I liga koszykarzy. Zacięty mecz w Krakowie. AZS AGH lepszy od Niedźwiadków z Przemyśla

To było emocjonujące spotkanie. Ostatecznie AZS AGH wygrał w niedzielny wieczór w hali przy ul. Armii Krajowej z Niedźwiadkami Chemart Przemyśl 93:85.

Pierwsza kwarta toczyła się pod dyktando krakowian. Prowadzili od początku, momentami z minimalną, a momentami z nieco większą przewagą. Na koniec tej części mieli dwanaście punktów więcej niż rywale z Przemyśla. W drugiej kwarcie utrzymywała się przez większość czasu kilkunastopunktowa przewaga AZS AGH, ale ostatecznie Niedźwiadki odrobiły część strat. Na przerwę oba zespoły schodziły przy prowadzeniu AZS AGH 54:46.

Przerwa lepiej podziałała na gości. Krakowianie mieli jeszcze trochę zapasu punktowego, ale na dwie minuty przed końcem tej części Niedźwiadki wyszły na prowadzenie 64:63. Do końca kwarty trwała wyrównana walka, ale na jej koniec to goście mieli trzy punkty więcej. Wynik brzmiał bowiem 67:70. Wiadomo było, że o wszystkim przesadzi ostatnia część.

Czwarta kwarta była wyrównana. Przez większość jej czasu prowadził AZS AGH, ale goście nie rezygnowali. Dopiero w samej końcówce krakowianie zdołali odskoczyć na kilka punktów, co pozwoliło im grać nieco spokojniej.

AZS AGH Kraków - Niedźwiadki Chemart Przemyśl 93:85 (31:19, 23:27, 13:24, 23:15)
AZS AGH: Ransom 27, Mąkowski 18, Komenda 9, Piliszczuk 6, Orłowski 3 oraz Dyrda 12, Palmowski 11, Ciesielski 7, Śmiglak 0.
Niedźwiadki Chemart: Wilson 27, Rompa 13, Egner 10, Uberna 7, Serwański 4 oraz Janczak 14, Chrabota 10, Mboya Kotieno 0, Majka 0.
Sędziowali: Krzysztof Krajewski, Sebastian Kotowski oraz Radosław Myśliński. Widzów: 300.