I liga koszykarzy: Znakomity finisz R8 Basketu Kraków

Pawel Panus
Pawel Panus
Michael Hicks był znów najskuteczniejszy w zespole z Krakowa
Michael Hicks był znów najskuteczniejszy w zespole z Krakowa Joanna Urbaniec / Polska Press
R8 Basket AZS Politechnika Kraków pokonał na zakończenie pierwszoligowych zmagań w tym roku Doral Nysa kłodzko 103:86 (24:23, 23:25, 23:29, 33:19)

Mecz rozpoczął się od prowadzenie gości 5:0 i 7:2, co było pewnym zaskoczeniem. Krakowianie zaczęli wprawdzie zdobywać punkty, ale przewaga rywali się utrzymywała. Gospodarzy do walki poderwał Hicks, który szybko zdobył 8 punktów, a Dwernicki wykańczając kontrę, dał swojemu zespołowi prowadzenie 22:21.

Miejscowi chcieli szybko wyjść na bezpieczne prowadzenie, bardzo dobre zmiany dali Pełka i J. Załucki. Goście też spisywali się nieźle i utrudniali faworytowi poczyniania. Po kwadransie przyjezdni prowadzili 39:36 i stało się jasne, że krakowianie łatwo tego meczu nie wygrają.

Podobny przebieg miała trzecia kwarta. Zdobywanie punktów obu ekipom przychodziło z ogromnym trudem. Na szczęście dla R8 Basketu dwie „trójki” Hicksa przywróciły prowadzenie jego drużynie (70:67). Na początku IV kwarty sprawy w swoje ręce wzięli Malczyk i Hicks. Dzięki nim R8 Basket prowadził już 77:67, a bezpieczną przewagę utrzymał do końca. Zespół z Krakowa jest 5. w tabeli.

R8 Basket AZS Politechnika Kraków - doral Nysa kłodzko 103:86 (24:23, 23:25, 23:29, 33:19)