I liga siatkarzy. Drużyna AGH Kraków bez problemów wygrała z Olimpią Sulęcin

W meczu 17. kolejki I ligi siatkarze AGH Kraków wygrali 3:0 z Olimpią Sulęcin. To ich 10. zwycięstwo w sezonie, obronili 5. miejsce w tabeli.

W starciu z beniaminkiem gospodarze byli zdecydowanymi faworytami (Olimpia ma na koncie tylko 8 pkt). Z tej roli wywiązali się należycie, a przed sobotnim hitem z AZS Częstochowa oszczędzili sporo sił.

Początek spotkania był wyrównany. W pierwszym secie kluczowy okazał się fragment od stanu 7:7, kiedy to krakowianie odskoczyli na 4 "oczka" - 13:9 (w tym czasie wyróżnił się Marcin Kania). Po asie Jana Fornala było już 16:11, a bezpieczny dystans miejscowym udało się utrzymać.

W drugim secie akademicy najpierw stracili prowadzenie - od 7:3 do 7:7 - by następnie posłać rywala na deski. Najpierw sami zdobyli 4 "oczka" z rzędu, a po chwili powiększyli przewagę do 7 pkt - 15:8 (najbardziej we znaki gościom dali się wówczas Fornal i Arkadiusz Żakieta). To pozwoliło w spokoju kontrolować przebieg wydarzeń do końca tej partii.

Przyjezdni nie poddali się bez walki. W trzecim secie przez pewien czas mieli inicjatywę (4:6, 9:11), ale krakowianie, objęli po serii prowadzenie (12:11), wkrótce je powiększając do 3 "oczek" (16:13). Gościom udało się nie tylko odrobić straty, ale nawet przejąć prowadzanie (19:20). Jednak tylko na chwilę, wkrótce było 23:21 dla gospodarzy, którzy w kluczowym fragmencie bardzo skutecznie zagrali w bloku. Po ataku rywala w siatkę mecz się skończył.

Najwięcej punktów dla krakowian - 14 - zdobył Arkadiusz Żakieta.

- Nie było to wybitne spotkanie, jednakże cieszymy się z szybkiego zwycięstwa. Te trzy punkty pozwalają z czystą głową podchodzić do kluczowych spotkań w sezonie, jakie są przed nami. Najpierw jednak już w sobotę czeka nas "truskawka na torcie", czyli mecz z najsilniejszym zespołem w lidze, AZS-em Częstochowa - mówi Marcin Nowakowski, II trener i statystyk drużyny AGH.

AGH Kraków - Olimpia Sulęcin 3:0 (25:20, 25:17, 25:22)
AGH: Matula, Żakieta, Kania, Mordyl, Fornal, Błasiak, Dembiec (libero) oraz Kącki, Krawiecki, Podborączyński (libero).
Olimpia: Karakuła, Szewczyk, Frankowski, Konieczny, Orłowski, Sławiak, Dzierżyński (libero) oraz Turek, Romańczuk, Zarębski, Trojan.

MAGAZYN SPORTOWY24 - Boniek o biletach na mundial, grupie Polaków i bazie w Soczi