I liga siatkarzy. Niespodzianka w meczu AGH Kraków

Fot: Adam Wojnar/Polska Press
W meczu 19. kolejki siatkarze AGH wygrali na wyjeździe 3:1 z wyżej notowanym KPS Siedlce.

KPS Siedlce - AGH Kraków 1:3 (22:25, 25:21, 23:25, 19:25)
KPS:
Zrajkowski, Polański, Gibek, M'Baye, Ogrodniczuk, Łukasik, Januszewski (libero) oraz Małek (libero), Błasiak, Gontarewicz, Bucki.
AGH: Nowosielski, Żakieta, Dudziński, Mordyl, Fornal, Surma, Wroniecki (libero) oraz Adamski, Ściślak, Maruszczyk, Gajdek.

Faworytami byli gospodarze, także dlatego, że forma krakowian w ostatnich tygodniach była daleka od optymalnej. W Siedlcach akademicy zagrali wreszcie tak, jak się od nich oczekuje i odnieśli zasłużone zwycięstwo.

W I secie goście wypracowali 4-punktową przewagę (8:12) i długo byli na prowadzeniu. Jednak od stanu 16:19 miejscowi zdobyli cztery punkty z rzędu i zaczęła się wymiana ciosów. Przy wyniku 22:23 asa posłał Arkadiusz Żakieta, a po chwili błąd podwójnego odbicia popełnił Piotr Łukasik i krakowanie wygrali tę partię. W drugiej odsłonie goście przegrywali, zbliżyli się na 20:19, ale więcej nic nie zdziałali.

Kluczowy był trzeci set. Miejscowi prowadzili nawet 4 "oczkami", a w końcówce było 22:19. Finisz AGH był imponujący. Przy stanie 23:23 Krzysztof Gibek z KPS zaatakował w aut, a po chwili asa posłał Kamil Maruszczyk. W czwartym secie rozbici gospodarze nie potrafili się przeciwstawić gościom.

MVP meczu wybrany został Żakieta (19 pkt, 65 proc. skuteczności w ataku).