I liga siatkarzy: porażka AGH

Zwycięzcę rywalizacji AGH i Ślepska wyłoni trzeci mecz (w niedzielę)
Zwycięzcę rywalizacji AGH i Ślepska wyłoni trzeci mecz (w niedzielę) Andrzej Wiśniewski
W drugim spotkaniu ćwierćfinału play-off I ligi Ślepsk Suwałki pokonał AGH Kraków 3:0 (28:26, 25:19, 25:17) i wyrównał stan rywalizacji do dwóch zwycięstw (1:1). Półfinalistę wyłoni trzeci, niedzielny mecz.

Najbliżej sukcesu goście byli w pierwszej odsłonie. Po wyrównanej walce przegrywali na drugiej przerwie technicznej jednym punktem (16:15 dla Ślepska). Później było już 20:17, lecz krakowianie po dobrej serii doprowadzili do remisu (20:20). Wówczas inicjatywę przejęli miejscowi, znów odskoczyli i mieli trzy setbole (24:21). Goście po raz kolejny ich dogonili. Gospodarze marnowali piłki setowe (przyjezdni nie mieli ani jednej), aż skończyli blokiem inauguracyjną partię.

W dwóch następnych odsłonach suwałczanie szybko wypracowaną przewagę – w drugim secie było 8:3, 16:11, a w trzecim 8:2, 16:12 – utrzymywali do końca. MVP spotkania został wybrany Witalij Szczytkow.