Zbigniew Czyż
Iga Świątek
Iga Świątek Sylwia Dąbrowa / Polska Press
Iga Świątek walczy dziś w półfinale turnieju w niemieckim Bad Homburgu. Rywalką liderki zestawienia WTA będzie klasyfikowana na 65. miejscu Włoszka Lucia Bronzetti. Spotkanie rozpocznie się nie wcześniej niż o godz. 14.30.

Iga Światek od zwycięstwa rozpoczęła sezon na kortach trawiastych. W pierwszym meczu turnieju WTA 250 Bad Homburg pokonała ubiegłoroczną półfinalistkę Wimbledonu Tatjanę Marię. Mecz zakończył się w trzech setach.

Najlepsza obecnie tenisistka świata w kolejnej rundzie spotkała się ze Szwajcarką Jil Teichmann pewnie wygrywając 6:3, 6:1 po zaledwie godzinie i dwudziestu minutach. W ćwierćfinale Polka pewnie pokonała Rosjankę Annę Blinkową 6:3, 6:2.

Pierwszy pojedynek Świątek z Bronzetti

Lucia Bronzetti w drodze do półfinału najpierw uporała się z Austriaczką Julią Grabher wygrywając 6:4, 6:1. Następnie wyeliminowała Holenderkę Mayar Sherif 1:6, 7:6, 6:3. W ćwierćfinale okazała się lepsza od Francuzki Warwary Graczewej zwyciężając 6:4, 6:3.

Włoszka klasyfikowana jest obecnie na 65. miejscu w rankingu WTA. Największym sukcesem w karierze 24-latki urodzonej w Rimini zawodniczki jest triumf w imprezie rangi WTA 250 w marokańskim Rabacie w maju bieżącego roku.

Jak do tej pory tenisistki nie miały okazji ze sobą rywalizować.

Gdzie oglądać?

Mecz Świątgek z Bronzetti będzie drugim pojedynkiem dnia po startującym o godzinie 12.00 półfinale gry deblowej. Mecz rozpocznie się nie wcześniej niż o godz. 14.30. Transmisja dostępna będzie w Eurosporcie1.