II liga siatkarzy. MKS Andrychów przegrał w Rybniku

Siatkarze Rybnika (czerwone stroje) w piątym secie zadali decydujący o ich zwycięstwie cios. Fot. Jerzy Zaborski
W pojedynku faworytów do mistrzostwa w grupie V (śląskiej) MKS Andrychów po pięciosetowej walce przegrał wyjazdowe spotkanie z Volley Rybnik.

Pierwsze dwa sety andrychowianie zagrali bardzo dobrze. Nic dziwnego, że kontrolowali w nich grę. Jednak ich trener Rafał Legień przestrzegał zawodników, że najtrudniejsza będzie trzecia odsłona, żeby postawić w niej kropkę nad „i”.

- Zwłaszcza, że na rozgrzewce jeden z naszych przyjmujących, Maciej Naliwajko przykręcił nogę, więc nie był w pełni sił, a każdy kolejny set był dla niego większym obciążeniem – tłumaczy Rafał Legień, trener andrychowian.

W trzeciej odsłonie andrychowianom trafiło się kilka błędów, co wykorzystali gospodarze. Poszli za ciosem i o wyniku decydowała „dogrywka”.

W piątej partii andrychowianie mieli piłkę w górze do zakończenia spotkania. Skoro tego nie zrobili, po chwili miejscowi zakończyli spotkanie, zgarniając dwa punkty, a MKS pozostał jeden. - W potyczce wyrównanych ekip decydują szczegóły, a w nich tym razem lepsi byli rybniczanie – ocenił Rafał Legień.

W sobotę, 14 października, MKS Andrychów zagra przed własną widownią z TKS Tychy, kolejnym kandydatem do mistrzostwa.

Volley Rybnik – MKS Andrychów 3:2 (22:25, 19:25, 25:22, 25:21, 19:17)

Inne mecze:

MCKiS Jaworzno - BBTS II Bielsko-Biała 3:0 (25:17, 25:19, 25:23)

AT Jastrzębski Węgiel Żory - Kęczanin Kęty 2:3 (25:21, 12:25, 25:20, 26:28, 10:15)

TKS Auto Partner Tychy - MKS II Będzin 3:0 (25:18, 25:17, 25:22)

ZAKSA Strzelce Opolskie - GKS II Katowice 3:0 (25:12, 25:16, 25:20)

AZS Politechnika Opolska - Górnik Radlin 3:2 (25:20, 17:25, 25:20, 19:25, 15:11)