III liga. Podhale przegrywało, ale odniosło pewne zwycięstwo nad Cracovią

Maciej Zubek
Grające w młodzieżowym składzie rezerwy Cracovii nie zdołały zatrzymać w Nowym Targu rozpędzonych wiosną gospodarzy, dla których było to już siódme z rzędu zwycięstwo.

Mecz rozkręcił się pod koniec pierwszej połowy. W 42 min „Pasy” objęły prowadzenie z rzutu karnego, którego tak naprawdę być nie powinno. Jeżeli już Mateusz Urbański faulował Mariusza Panka, to na pewno przed polem karnym. „Jedenastkę” wykorzystał Łukasz Zejdler.

Odpowiedź nowotarżan była jednak błyskawiczna. W 44 min wyrównał Daniel Mikołajczyk strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Sebastiana Świerzbińskiego.

Druga połowa to już rosnąca z każdą minutą dominacja gospodarzy, która momentalnie przełożyła się na wynik. W 63 min kolejny stały fragment gry dał im prowadzenie. Tym razem z rzutu wolnego z okolic 20 metrów przed bramką Cracovii, uderzył Taras Jaworski. Damian Drzewiecki odbił piłkę, ale skuteczną dobitką z najbliższej odległości popisał się Świerzbiński.

W 75 min Podhale przeprowadziło klasyczną kontrę. Rozprowadził ją Jaworski, który ze środka boiska zagrał na prawą stronę do Rafała Waksmundzkiego, ten dograł piłkę w pole karne, gdzie Drzewieckiego uprzedził Jarosław Potoniec i z bliska skierował futbolówkę do siatki.

- Gratuluję Podhalu, ale też gratuluję postawy swojemu zespołowi. Młodzi chłopcy pokazali się z bardzo dobrej strony. Szczególnie pierwsza połowa w naszym wykonaniu mogła się podobać – ocenił trener Cracovii II Piotr Górecki.

- Przestrzegałem swoich zawodników, żeby nie zlekceważyli młodego zespołu z Krakowa. To w końcu zaplecze ekstraklasowej drużyny i każdy z tych młodych chłopaków już pewien poziom musi sobą reprezentować. I to się potwierdziło. W pierwszej połowie rywale sprawili nam sporo problemów. Na szczęście mocne słowa w szatni, jakie sobie powiedzieliśmy w przerwie poskutkowały i w drugiej połowie już byliśmy innym, lepszym zespołem – przyznał trener Podhala, Marek Żołądź.

NKP Podhale Nowy Targ – Cracovia II 3:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Zejdler 42 z karnego, 1:1 Mikołajczyk 44, 2:1 Świerzbiński 63, 3:1 Potoniec 75.

Podhale: Sotnicki –Luberda (82 Bobak), Mikołajczyk, Urbański, Drobnak – Komorek (70 Waksmundzki), Lizak, Pająk ŻK (46 Jaworski), Czubin (66 Potoniec) – Świerzbiński, Gadzina ŻK.

Cracovia II: Drzewiecki – Jadanowski (85 Pawlusiński), Krasuski, Sosnowski, Kuligowski – Zejdler (66 Szymczyk), Argasiński (79 Jeż) , Pyrdek, Panek – Szewczyk, Ceglarz (76 Adamczyk).

Sędziował: Paweł Gądek z Tarnowa.