„Prezydentki”
„Prezydentki” Wernera Schwaba w reżyserii Radosława Stępnia premierowo można będzie zobaczyć 22 kwietnia na Scenie Pod Ratuszem.
Spektakl będący popisem aktorskiego kunsztu, w którym relacja widz-aktor zostaje skrócona do minimum również poprzez intymność wyznań głównych bohaterek. Spotkanie w kuchni jednej z głównych bohaterek – Erny, w której wraz ze swoimi przyjaciółkami – Gretą i Maryjką kobiety snują fantazje o swojej przyszłości, pełne frywolności, dosadności rozmowy sprawiają, że bohaterki z minuty na minutę coraz śmielej otwierają się przed sobą i publicznością.
Na scenie Katarzyna Tlałka, Małgorzata Kochan i Zofia Stafiej.
„1984: Ministerstwo Miłości”
Punktem wyjścia dla spektaklu w reżyserii Katarzyny Minkowskiej jest powieść George’a Orwella „Rok 1984”. Przedstawienie będzie interaktywną grą z widzem, który wraz z przestąpieniem progu Teatru Ludowego znajdzie się w Ministerstwie Miłości. Widzowie wraz z aktorami staną się aktywnymi uczestnikami dystopii, która dzięki wsparciu nowych technologii pozwoli im wniknąć w fabułę i wpływać na jej przebieg. Spektakl powstaje w ramach międzynarodowego projekty PLAYON!, którego celem jest implementacja mechanizmów gier wideo do narracji teatralnej.
Premiera 13 maja na Dużej Scenie.
„Iliada”
22 maja Homer widziany oczyma Jakuba Roszkowskiego na Dużej Scenie Teatru Ludowego.
Klasyczna historia, opowiedzianą językiem i poprzez stylistykę komiksu. Męski świat, pełen testosteronu, walki, picia i gwałtów. A jednocześnie pełen zmęczenia dziewięcioletnią wojną, brakiem pewności siebie i zagubienia w przyczynach i celach wieloletniej wojny. Do tego kobiety – jako inicjatorki, ofiary i jako bawiące się mężczyznami boginie. Dwie strony konfliktu (w większości Grecy i czasem Trojanie). Oraz wtrącający się we wszystko, bawiący się ludźmi bogowie (w rzadko którym tekście są oni tak bardzo obecni, a ich motywacje tak ludzkie i przyziemne).
